Do Hostan arény zavítá celek Berouna

PO 4. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojmo v minulém kole nešťastně prohrálo na ledě Benátek a zvýšilo svoji černou sérii porážek na ledě soupeřů. Nyní se již však Orli soustředí na nadcházející kolo, neboť je na svém zimním stadionu čeká další důležitý duel, tentokrát proti Berounským Medvědům, se kterými mají znojemští hokejisté v této sezóně zatím vyrovnanou bilanci. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

Nejbližší soupeř Orlů se v tabulce 1. hokejové ligy momentálně nachází na třináctém místě s 43 body. Na dvanáctý Tábor i jedenáctou Kadaň však ztrácí shodně pouhé dva body. Z tříbodového zisku se Medvědi radovali naposledy 19. prosince minulého roku, když doma deklasovali Hradec Králové 5:1. Od té doby sehráli ještě čtyři zápasy, dvakrát odcházeli poraženi po samostatných nájezdech a dvakrát po normální hrací době.

Hráčský kádr

Nejproduktivnějším hráčem a také střelcem Berouna je útočník David Švagrovský. Odehrál 34 zápasů a připsal si v nich 23 bodů (9+14). Nejlepším obráncem týmu a zároveň druhým hráčem v produktivitě středočeského celku je Jaroslav Nedvěd, jenž v 35 duelech nasbíral 18 bodů (5+13). S 67 trestnými minutami si drží pozici "zlého muže" berounského celku.

Mezi nahrávači patří první místo útočníku Martinu Kupcovi (16 asistencí), v bodování +/- se nejvíce daří Richardu Divišovi (+5). Brankářskou jedničkou je - pro znojemské fanoušky známý gólman - Petr Přikryl. Odchytal 1030 minut, obdržel 51 branek, úspěšnost zásahů má 91,02 % a gólový průměr 2,97.

Vzájemné zápasy

Znojmo se s Berounem v této sezóně utkalo dvakrát. Z vítězství se pokaždé radovalo domácí mužstvo. Zatímco Orli vyprovodili svého soka debaklem 5:0, druhé vzájemné střetnutí už tak hladce nevypadalo.

Znojmo sice dvakrát prohrávalo, v 56. minutě ale vyrovnal Morava a Orli ještě dvě minuty před koncem drželi remízový stav. Avšak v čase 58:30 domácí útočník David Švagrovský rozhodl o tom, že všechny body zůstanou ve středních Čechách.

Z kabiny Orlů

Znojmu se v posledních zápasech ve své Hostan aréně daří. Naposledy tu prohrálo téměř před měsícem ve smolném duelu s tehdy poslední Kadaní. Od té doby na domácím ledě vždy zvítězilo, naposledy proti Havířovu 4:1.

Špatnou zprávou však zůstává, že se na listinu marodů přidali pravděpodobně další hráči. Kromě zraněných Sojčíka a Pláška chyběli Orlům v posledních zápasech také útočník Aleš Staněk a obránce Petr Štrach.