Do Nevoga arény míří Dukla Jihlava, které jen těsně unikl postup do extraligy

ST 18. 8. 2021
Po jednodenním oddychu přivítají Orli ve čtvrtek od 18:00 na svém ledě HC Duklu Jihlava. Finalista uplynulého ročníku Chance ligy má prozatím v přípravě vyrovnanou bilanci. Oba týmy půjdou do vzájemného derby s cílem navázat na úterní vítězné zápasy.

Jihlava zahájila své přípravné zápasy vysokou výhrou 10:3 v Havlíčkově Brodě, která se zrodila začátkem srpna. Poté se celek z Vysočiny dvakrát střetnul se svým přemožitelem z finále play-off Chance ligy 2020/2021. V obou případech slavili výhru kladenští Rytíři. Po venkovní porážce 1:3 padla Dukla se stejným soupeřem následně i doma v CZ Loko aréně, tentokrát po samostatných nájezdech 3:4.

V úterý 17. 8. sehráli jihlavští hokejisté dosud poslední přípravné utkání na ledě Kolína. Diváci si na všechny branky museli počkat až do závěrečné desetiminutovky poslední třetiny, kdy hosté dokázali zásluhou útočníků Petera Lichance a Jiřího Fronka otočit nepříznivý vývoj a zvítězili 2:1.

Na soupisce Dukly zůstávají i pro nadcházející ročník druhé nejvyšší české soutěže zkušení matadoři Josef Skořepa a Tomáš Čachotský. Druhý jmenovaný byl s tradičním kapitánským céčkem na hrudi zároveň nejlepším střelcem svého týmu ve vyřazovací části minulé sezony Chance ligy, když nasázel úctyhodných sedmnáct branek!

Vedení Jihlavy se podařilo udržet všechny důležité hráče kádru, kterému až v rozhodujícím sedmém zápase finále play-off unikl postup mezi extraligovou elitu. Co se týče klíčových hráčů, odešel vstříc nové výzvě loni produktivní útočník Matěj Pekr, jenž si v dresu ECDC Memmingen vyzkouší nižší německou soutěž.

Orli naposledy s Jihlavou poměřili síly před dlouhými sedmi lety. Tehdy brala Dukla ve dvou přípravných zápasech v rozmezí několika dnů shodně výhru po samostatných nájezdech. Pamětníci znojemského hokeje si jistě vzpomenou i na rok 2011 a nevydařenou čtvrtfinálovou sérii play-off Chance ligy, kterou jihlavští ovládli celkově 4:2 na zápasy.

Zatímco Orli se ve čtvrtek 19. 8. od 18:00 představí podruhé v řadě před vlastními fanoušky, Dukla sehraje druhé utkání venku. Přijďte fandit!

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Southorn, Haman, Tejnor, Bartko, Walters, Stránský – Svoboda T., Němec, Ahl, Luciani, Matuš, Fejes, Gorčík, Prokeš, Köver, Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.
HC Dukla Jihlava:Zhukov – Mareš, Kauppila, Bilčík (A), Eliáš, Kowalczyk, Niko, Janoušek, Dvořák - Čachotský (C), Lichanec, Illéš - Seman, Fronk, Cachnín - Havránek, Zadražil, Houška - Čermák, Juda, Brož

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

• Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Stream ze zápasu

Stream (bez komentáře) bude možné zakoupit zde stejně jako běžnou vstupenku na utkání, a to za poplatek 50 Kč. Po zakoupení přijde zákazníkovi e-mail s instrukcemi pro spuštění přenosu.

Přímý přenos bude možné sledovat po zadání čísla voucheru, který obdrží kupující v příloze e-mailu. Platnost tohoto kódu je po dobu živého přenosu, a to pouze na zařízení, na kterém se přihlásil. V případě, že se na celé utkání chcete podívat v počítači, nepřihlašujte se ke sledování v telefonu!