Do Znojma míří trápící se Záhřeb

SO 8. 12. 2018
Po dvou výhrách se chtějí Orli udržet na vítězné vlně, v cestě jim stojí hráči z Chorvatska, kteří se zmítají na předposledním místě. Zda se znojemským hráčům podaří porazit soupeře, který se nachází v herní krizi, se dozvíte v neděli od 17:30.
» Hvězda soupeře
Mitja Robar reprezentoval Slovinsko již na dvou olympiádách a sedmi mistrovstvích světa TOP divize

Záhřeb se trápí, Záhřebem zmítá krize, Záhřeb má problémy. Podobné titulky lze v poslední době spatřit ve všech médiích, která se EBEL věnují. Tým z Chorvatska trápí finanční stránka, klub opustili francouzský reprezentační obránce Antonin Manavian a americký útočník s chorvatským pasem Mario Puskarich, na konci listopadu odešel obránce Ivan Šijan. Medvědi nejsou v herní pohodě, z posledních pěti zápasů si nepřipsali ani bod.

Nedělním zápasem proti Znojmu završí Záhřeb svoji třízápasovou venkovní štaci, aby se v pátek 14.12. utkal na domácím ledě právě se Znojmem. Na jih Moravy ale přijíždějí Chorvati se zvednutou hlavou, naposledy tu prohráli v sezóně 2011/2012, v prvním ročníku Znojma v EBEL, konkrétně 14.10.2011.

Orlům se v pátek podařil zápas proti tehdejšímu lídrovi tabulky, Klagenfurtu. Před televizními kamerami a ve speciálních retro dresech porazili soupeře vysoko 8:4. A z vítězného trendu rozhodně nehodlají slevit. „Nyní nás čeká úplně jiný soupeř, s jinou taktikou, ale věřím, že hráči už nechcou spadnout do nějakých problémů, ze kterých jsme se vyhrabali a budeme připraveni na 100%“, nechal se slyšet znojemský trenér Miroslav Fryčer.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 2 12 0 3 40:67

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo KHL Medveščak Zagreb
pozice v tabulce 7. 11.
body 36 20
aktuální forma Znojmo – Graz 8:4
Graz – Znojmo 3:4
Znojmo – Dornbirn 4:5
Vídeň – Záhřeb 5:0
Dornbirn – Záhřeb 6:4
Záhřeb – Linz 2:5
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 29 bodů (15 + 14) Sebastien Sylvestre, 16 bodů (11 + 5)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 19 bodů (4 + 15) Yann Sauve, 12 bodů (5 + 7)
brankář Tomáš Halász (89,10 %) Vilim Rosandič (86,80 %)
využití přesilovek 16,50 % 14,30 %
úspěšnost oslabení 73,50 % 74,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragić, Miha Bulovec
Čároví rozhodčí: #51 Marton Neméth, Gregor Rezek

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Vainonen, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Novák, Kujawinski, Luciani – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Bulín, Oščádal.
Lisutin – Sauve, Deutsch, Kudělka, Robar, Čepon, Puzič – Svensson, Aviani, Mauldin – Lemťugov, Sylvestre, Armstrong – Zanoški, Brine, Simšič – Fičur.