Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Do Znojma přichází jeden z nejlepších slovenských gólmanů Tomáš Tomek!

Do Znojma přichází jeden z nejlepších slovenských gólmanů Tomáš Tomek!

Znojmo se dohodlo na spolupráci s pětadvacetiletým Slovákem Tomášem Tomkem, který byl v sezóně 2012/2013 vyhlášen nejlepším gólmanem slovenské extraligy. Jeho kariéra byla doposud spojena především s Piešťany a se Skalicí.

Tomáš Tomek se narodil ve slovenské Skalici, kde také s hokejem začínal. Prošel zde všemi mládežnickými kategoriemi. V sezóně 2008/2009 nakoukl poprvé mezi seniory, a to v prvoligových Nových Zámcích, ale i v Piešťanech.

Extraligové vody vyzkoušel o rok později v rodné Skalici. Podobně se jeho osud vyvíjel i v dalších sezónách, kdy naskakoval za oba tyto kluby. Když se v roce 2012 dostaly Piešťany do slovenské nejvyšší hokejové soutěže na úkor Slovanu Bratislava (vstup do KHL), ze Skalice odešel a následující dva ročníky strávil v týmu extraligového nováčka.

Již v první sezóně uchvátil všechny svými výkony, připsal si osm vychytaných nul a s úspěšností 93,2 % byl vyhlášen nejlepším gólmanem slovenské extraligy. Úspěšný ročník strávil v Piešťanech i v uplynulé sezóně, kdy Piešťany vypadly ve čtvrtfinále play-off. Tomek se pyšnil s úspěšností 92,4 %.

"Při výběru jsme se zajímali především o vysoké brankáře, neboť tyto typy se nám zdají vhodné pro EBEL. Tomáš Tomek i Patrik Nechvátal mají okolo 190 centimetrů, takže můžeme být spokojeni," pochvaluje si Rostislav Dočekal. "Tomek je jedním z nejlepších slovenských gólmanů, o kterého měly v minulých sezónách zájem Pardubice i Plzeň, ale Piešťany jej neuvolnily. Nyní mu skončila smlouva, takže jsme po něm sáhli my. Místo v týmu však ještě nemá jisté, přichází na try-out," dodal sportovní manažer Orlů.

» Hráčská karta Tomáše Tomka

Foto: Mário Petlák / SlovenskoZijeHokejom.sk