Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Do Znojma přijedou loňští vítězové EBEL ze Salzburgu

Do Znojma přijedou loňští vítězové EBEL ze Salzburgu

Přestože Orli zvládli páteční zápas na jedničku, neusínají na vavřínech a připravují se na nedělní duel. Lze očekávat atraktivní podívanou, na znojemský stadión totiž zavítá mistrovský Salzburg! Utkání začíná v 17:30.
Nejproduktivnější hráč Salzburgu v loňské sezóně Thomas Raffl odchází do Winnipegu.

V základní části ukořistili Orli ve vzájemných zápasech tři body z osmi možných. V nadstavbové části to bylo lepší. Nejprve těsně podlehli na domácím kluzišti 1:2, ale ve venkovním zápase zvítězili 5:2. Na minulost ale svěřenci Jiřího Režnara nehledí. Po excelentním výkonu v prvním utkání proti Linci chtějí znovu získat plný počet bodů. Na výborný výkon bude chtít jistě navázat i znojemský strážce brány Patrik Nechvátal, který si hned na úvod sezóny připsal vychytanou nulu. "Tu nulu neberu jako moji osobní zásluhu, ale jako zásluhu celého týmu, který hrál obětavě a velmi mi pomáhal," skromně říká Nechvátal.

Představení soupeře

Salzburg loňskou sezónu naprosto ovládl. Vyhrál základní i nadstavbovou část a skvělou sezónu završil ve velkém stylu i vítězstvím ve finálové sérii proti Vídni v nejkratší možné době 4:0. V letošní sezóně bude chtít zaručeně znovu atakovat ty nejvyšší pozice a obhájit titul.

Do nové sezóny ale nevstoupil favorit na titul tak, jak by si představoval. V odvetě dvou loňských finalistů byla tentokrát šťastnější Vídeň. Salzburg sice vedl, ale ve druhé třetině obdržel čtyři góly a musel dorovnávat, což se povedlo až v závěrečné hře bez brankáře. V ostře sledovaném zápase proto došlo k prvnímu prodloužení v sezóně. Ani nová pravidla EBEL, která by měla dopomoct k rozhodnutí zápasu v prodloužení, nepomohla. V následujících nájezdech byli úspěšnější hráči Vídně a mistrovský celek si tak připsal pouze bod.

Liga mistrů

Ve skupině narazil Red Bull Salzburg na dánský tým SonderjyskE Vojens a švědský celek HV71 Jonkoping. První dva zápasy moc nenasvědčovaly tomu, že by Rakušané mohli postoupit. Ve třetím zápase ale zabrali a díky vysoké výhře 7:2 nad SonderjyskE postupují do vyřazovací fáze právě na úkor Dánů. V play-off narazí na norský tým Storhamar Hamar.

Změny v kádru

Tým posílili Brian Connelly, Layne Viveiros, Fabian Weinhandl a Američan Benn Ferriero, který má bohaté zkušenosti ze zámořských soutěží včetně NHL. S klubem se naopak po pátečním duelu s Vídní rozloučila jeho hlavní hvězda Thomas Raffl. Ten odchází bojovat o místo v sestavě do kanadského Winnipegu a bude jistě pro Salzburg představovat citelnou ztrátu. Do nedělního zápasu ve Znojmě by podle posledních informací zasáhnout již neměl.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 11 4 1 6 73:67

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #3 Smetana Ladislav, #16 Zrnic Milan
Čároví rozhodčí: #94 Kaspar Christian, #64 Loicht Thomas

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.
Weinhandl – Trattnig, Heinrich, Kutlák, Pallestrang, Fahey, Connelly, Hochkofler, Viveiros – Ferriero, Duncan, Hughes – Beach, Walter, Cijan – Welser, Komarek, Kristler – Latusa, Brucker, Rauchenwald.

Související články