Do Znojma se chystá ambiciózní Vídeň

SO 17. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Na znojemský zimní stadion míří žlutá lavina v podobě hokejového klubu z hlavního města Rakouska. V předchozím zápase se Znojmo dokázalo úspěšně poprat s Lincem a vybojovat si cenné vítězství. Naopak Vídni se příliš nedařilo a po vypjatém zápase doma proti Villachu prohrála 3:4. Jak si Znojmo povede s novým ambiciózním soupeřem? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Zápas můžete sledovat na zimním stadionu v tradičním čase 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Rakouský klub Vienna Capitals se poprvé EBEL účastnil v roce 2001. Svůj největší úspěch Vídeň zažila v roce 2005, kdy vyhrála svůj jediný mistrovský titul. Poté se i přes velkou snahu klub znovu do finále nepodíval a prolomit smůlu v semifinále play-off se mu prozatím nepodařilo.

⇒  Se značně oslabenou Vídní se Orli utkali již v přípravě

Pod vedením nového švédského trenéra Tommyho Samuelssona Vídeň hodně spoléhá na svého nejproduktivnějšího hráče Francoise Fortiera, který s přehledem v minulé sezóně obsadil první příčku v tabulce kanadského bodovaní, ten je ale momentálně ve stavu zraněných a do sestavy se nevrátí dříve jak příští týden. Hned o jednu pozici níže za Fortierem se nacházel další z vídeňských opor Benoit Gratton, který klub obohacuje svými zkušenostmi, které získal za působení v NHL. Ten svou pověst obávaného střelce potvrzuje už od startu ligy a ve třech utkáních nasbíral šest bodů. Velkými hvězdami týmu jsou také reprezentační gólman Reinhard Divis nebo obránce Philippe Lakos.

Vídeň má prozatím odehrané tři zápasy, z nichž se jako nejvydařenější ukázal hned první, kdy se rakouskému hlavnímu městu podařilo zvítězit nad Grazem 99ers 4:2. Poté ale začaly přicházet porážky. Capitals inkasovali doma od Lince sedm gólů a v jejich domácí, nově zrekonstruované hale stále nezískali ani jediný bod, protože ani páteční snaha o napravení předchozí porážky nebyla úspěšná a body z vídeňského stadionu si opět odvážel hostující tým. Tentokrát to byl Villach, který dokázal porazit Vídeň 4:3.

Z kabiny Orlů

Vstup do nové ligy se Znojmu vydařil. Hned první zápas si Orli vybojovali bod za nájezdy v chorvatském městě Záhřebu, v pátek ve vynikajícím zápase před bouřlivou atmosférou přestříleli Linec. Nyní stojí v cestě ambiciozní soupeř, který bude chtít napravit nepříliš povedený start do soutěže.

⇒  Ondřej Kacetl v brance Orlů

„Viděl jsem je hrát v Českých Budějovicích při European Trophy, ale Vídni ten zápas moc nevyšel," zhodnotil soupeře hlavní kouč znojemských hokejistů Karel Soudek. „Můj kolega je ale viděl den poté doma, kde vyhráli, a o dva dny později zvítězili i v Helsinkách. Je to určitě dobré mužstvo.“

Soudek byl po pátečním zápase, podobně jako většina přítomných na znojemském stadionu, spokojen. Dá se očekávat, že do boje proti Capitals vyšle stejnou sestavu, a to včetně Ondřeje Kacetla v brance. Mimo sestavu zatím zůstane obránce David Hájek, který ve Znojmě uspěl na zkoušce, kvůli vyřešení administrativních záležitostí ale bude moci nastoupit až příští týden. Definitivně pak kádr z různých důvodů opustila trojice Jiří David, Tomáš Klimeš a Aleš Staněk. Ani jeden z nich do úvodních ligových duelů nezasáhl.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ulrich Erd, Robert Falkner
Čároví: Michael Hofstätter, Stefan Siegel (všichni AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Štach, Platil, Pláněk, Bořuta, Vosátko, Stehlík, Škadra - Jarůšek, Haman, Říha - Kanko, Podešva, Lattner - Havlík, Pucher, Šeda - Komínek, Bartoš, Trojan.

UPC Vienna Capitals: Divis – Bjornlie, Lupaschuk, Lanz, Casparsson, Lakos, Oraze, Insana, Peter - Gratton, Rotter, Ferland, Ofner, Holst, Rodman, Fischer, Fichtner, Seidl, Draschkowitz, Kavanagh, Nageler.

Další zápasy 4. kola

HK Acroni Jesenice - EC Red Bull Salzburg