Do Znojma zavítá italská družina z Bolzana

ČT 18. 1. 2018
V pátek se na znojemském ledě potkají dva týmy, které se pohybují ve spodních patrech ligové tabulky. Zatímco Znojmo už muselo na přímý postup do play-off rezignovat, Bolzano ještě svou naději živí. Utkání s tyrolským soupeřem čeká Orly od 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Útočník Alexander Petan, nejproduktivnější hráč Bolzana

Bolzano se díky solidnímu finiši nadále drží v blízkosti pozic zajišťujících vyřazovací boje. Již šest zápasů v řadě dokázali Italové bodovat, přičemž čtyřikrát zvítězili v základní hrací době. Tým navíc patří k těm nejlepším v proměňování přesilových her, v nichž řádí hlavně v posledních zápasech.

Lišky ale nečeká ve zbývajících čtyřech utkání nic lehkého. Šestibodovou ztrátu budou chtít smazat nejen ve Znojmě, ale i v sobotním duelu s Vídní. Pro Bolzano tedy půjde o rozhodující víkend. „Musíme se snažit vytěžit z naší hry maximum, uvidíme, jestli to bude stačit. Ve Znojmě ani ve Vídni to nebude snadné, ale budeme se snažit získat všech šest bodů,“ pronesl před důležitými zápasy útočník Italů Viktor Schweitzer.

Znojmo vydolovalo z loňských dvou říjnových klání s Bolzanem čtyři body. Na ledě soupeře zvítězilo, před domácím publikem ale prohrálo v prodloužení. Momentálně se ale Orli utápí na poslední příčce ligové tabulky s již potvrzenou účastí v bojích o zbylé dvě příčky do play-off. V současné situaci ale Znojemští nemohou počítat ani s plusovými body do nadstavby za umístění, a tak každé vylepšení pozice by bylo vyváženo zlatem.

Nedobré výsledky Orlů již vedly k několika změnám v kádru. Ty nejnovější se týkají odchodu obránce Tomáše Pastora, jenž se přesunul do Frýdku-Místku. Naopak znojemské barvy posílil kanadský útočník Ryan Olsen.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 9 8 1 4 67:67

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 12. 9.
body 43 52
aktuální forma Graz – Znojmo 3:1
Znojmo – Dornbirn 2:6
Innsbruck – Znojmo 9:2
Bolzano – Vídeň 2:3sn
Bolzano – Záhřeb 6:3
Villach – Bolzano 1:5
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 32 bodů (12 + 20) Alexander Petan, 37 bodů (11 + 26)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 17 bodů (7 + 10) Matt Tomassoni, 16 bodů (2 + 14)
brankář Marek Schwarz (89,30 %) Pekka Tuokkola (91,60 %)
využití přesilovek 15,44 % 22,94 %
úspěšnost oslabení 77,84 % 84,14 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#4 Viktor Trilar, #29 Trpimir Piragic
Čároví rozhodčí: #55 Daniel Soós, #91 Atilla Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Lakos, Bořuta, Biro, Tejnor, Stehlík, Šnajnar – Špaček, Číp, Yellow Horn – Němec, Raška, Novák – Plíhal, Bartoš, Matuš – Guman, Csamangó, Mrázek.
Tuokkola - Gartner, Tomassoni, Egger, Marchetti, Glira, Carlisle – Micelli, Angelidis, Monardo – Halmo, Oleksuk, Frank – Frigo, Bernard, Schweitzer – Sointu, DeSousa, Petan.