Dominik Groh: Na tréninky se vždycky těším. Atmosféra v kabině je skvělá

Rozhovory
ČT 27. 6. 2019
Ještě v loňské sezóně střežil svatyni budějovických Žihadel. Letos čeká Dominika Groha nová výzva v podobě mezinárodní EBEL. Jaká jsou jeho očekávání? A jak si užívá neoblíbenou letní přípravu?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Loňskou sezónu jste nastupoval v Moravských Budějovicích, kterým jste byl velkou oporou. Jak na tohle působení vzpomínáte?
Byla to úžasná zkušenost. Ve druhé lize jsem ještě nikdy nehrál. Když jsem se dozvěděl, že tam strávím zbytek sezóny, měl jsem smíšené pocity. Nakonec se vše obrátilo, protože tam hrála skvělá parta a hokej byl na dobré úrovni. V play-off to bylo ještě o level výš. Ve srovnání s první ligou nebyl v té hře žádný rozdíl. Naopak bych řekl, že úroveň byla i daleko lepší než na začátku sezóny v první lize.

Nyní měníte českou soutěž za kvalitnější EBEL. Jaká jsou vaše očekávání?
Myslím, že je to pro gólmana velice zajímavá liga. Hraje se v ní nahoru dolů, což je super. Když se dostanu do brány, tak se určitě nudit nebudu. Už se moc těším.

Jak jste si sedl s novými spoluhráči?
Atmosféra je zatím skvělá. Vždy, když jdu na trénink, tak se fakt těším, což je důležité!

Co říkáte na letní přípravu? Podle slov trenérů dostáváte hodně do těla...
Přípravu nikdo nemá moc rád. Já ji absolvuji normálně s ostatními. Zatím vše probíhá dobře. Posilovna, rozcvičení, regenerace... Vše má skvělou úroveň. Máme štěstí, že nám klub zařídil úžasného kondičního trenéra, se kterým máme kamarádský vztah a dá se s ním na všem domluvit.

O víkendu jste se zúčastnil výběhu na radnici a spolu s ostatními Orly obhájil zlato ze závodu Znojmo Extreme 790. Bylo to pro vás zpestření?
Žádný běžec nejsem, proto hraji hokej (smích). Jinak jsem ale samozřejmě spokojený. Očekávalo se od nás hodně vysoké umístění. Šlo nám o výhru. To se s rozdílem šestnácti sekund podařilo, což je úžasné. Já jsem tomu pomohl asi jen průměrně. Jsem moc rád, že to běželi kluci. Bulda (Jan Bulín - pozn. redakce) tam udělal rekord. Je to úžasná prezentace i pro klub, který může ukázat, jak kvalitně připravené sportovce má.