Dominik Sklenář: Celé utkání jsme měli jasně pod kontrolou

SO 11. 3. 2023
Třemi body za branku a dvě asistence se podepsal pod vydařený vstup do play-off 2. Ligy skupiny Východ proti Ďáblům z Nového Jičína člen elitní formace Orlů Dominik Sklenář.

Máte za sebou úspěšný vstup do osmifinálové série. Bylo tam něco, co se nepovedlo, nebo vše hodnotíte kladně?

První třetina byla vydařená, tam se dalo vstřelit i více branek. Úvodních deset minut druhé třetiny jsme trochu zaspali. Nový Jičín tam měl několik šancí, ale po brance na 3:0 se to uklidnilo. Třetí třetina už byla bez problémů, už se to prakticky jen dohrávalo, ale nesmíme mít výpadky jako v té druhé třetině. Na to si musíme dávat pozor.

Vstřelil jste druhou branku v té povedené úvodní třetině. Jak se ta akce urodila?

Chtěl jsem to původně ještě přihrát Honzovi Hruškovi, ale nakonec se to ke mně zpět odrazilo, tak jsem zkusil trefit tu mezírku, co tam brankář nechal. Jsem rád, že to tam propadlo.

Překvapil vás Nový Jičín něčím herně nebo příprava na soupeře zafungovala?

Myslím, že nepřekvapil. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Mimo těch deseti minut ve druhé třetině tam nic neměli. Víme, že mají nebezpečné přesilovky. Tam nás při to mém vyloučení dvakrát podržel brankář Žajdlík a jinak defenzíva za nás na jedničku.

V pondělí série pokračuje. Jak se na tak rychlý spád zápasů připravíte?

Zregenerujeme. V neděli krátký trénink, podíváme se na video a jedeme dál. Jsme trénování, takže to zvládneme bez problémů. Nový Jičín nám nestačí bruslařsky a to je naše velké plus.