Dominik Tejnor: Raději bychom hráli, ale věřím, že nás pauza nezastaví

Rozhovory
ÚT 6. 11. 2018
Dominik Tejnor přestoupil do Znojma loni z Chomutova. Letos se stal stabilním hráčem druhé obrany. Jak kladenský odchovanec angažmá na jihu Moravy hodnotí?

Máte za sebou vydařený víkend. Nejprve domácí výhra nad Dornbirnem a o den později skalp Vídně. To dodá týmu hodně sebevědomí, že?
Určitě. Každá výhra nám v této situaci pomůže. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli před domácími fanoušky. Zaslouží si to. Musíme se teď rvát o každý bod.

V domácím zápase s Dornbirnem jste utrpěl hit u mantinelu. Jak se ta situace seběhla?
Co si vybavuji, tak jsem přepadl přes hráče, když odehrával puk. Narazil jsem hlavou na mantinel. Chvíli jsem o sobě nevěděl. Odpočinul jsem si na střídačce, doktor mi na to dal led. Pak se mi znovu roztočila hlava, měl jsem mžitky před očima, tak jsem po dohodě s trenérem odstoupil.

Nastupujete v obraně s Finem Parkkonenem. V útoku máte zase dva Kanaďany a jednoho Čecha. Jak vám vyhovuje tato mezinárodní spolupráce?
Je to světový hokej (smích). Spolupracuje se mi s nimi samozřejmě dobře. Jsou to výborní hráči. Občas tam máme nějaké mezírky, ale to se postupně piluje. Občas bojuji s komunikací, ale kluci mi to vždycky přeloží. To se snad časem ještě vylepší.

EBEL liga se nyní zastavila kvůli reprezentační pauze. Přijde vhod?
Má to své pro i proti. Je pravda, že si trochu odpočineme, ale když jsme teď dvakrát po sobě vyhráli, raději bychom hráli dál. Snad nás to nezastaví. Zase potrénujeme, řekneme si nějaké taktické věci a pak budeme pokračovat.

Ve Znojmě jste druhým rokem. Jak jste spokojený?
Je to tady skvělé. Na stadion chodí lidi a podporují nás i ve chvíli, když se zrovna nedaří. Ceníme si toho. I liga je super. Každý zápas má tempo. Místy nás štvou jen rozhodčí (smích).