Dopita oslavil 600. zápas gólem

Aktuální zprávy
NE 18. 9. 2005
Znojmo - Po dvou zápasech, kdy dostali Orli slušný brankový příděl, se jim dvakrát podařilo otočit nepříznivý vývoj zápasu a připsat si kýžené dva body za výhru v prodloužení. První gól Orlů vstřelil <b>Jiří Dopita</b>, jenž nastoupil do pátého zápasu v dresu Znojma a šestistému ve své extraligové kariéře. I sám Dopita byl překvapen, že už má za sebou tolik odehraných ligových zápasů. „Fakt? Už? Nikdy jsem to nepočítal, tak aspoň zaplať pánbůh, že jsme uhráli ty dva body a vyhráli jsme,“ je rád, že se Orlům podařilo dotáhnout utkání proti Liberci do vítězného konce.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Za gól a asistenci si Dopita vysloužil láhev Lechovického sektu, který může v kabině dát spoluhráčům na oslavu svého kulatého zápasu. „Tak bude důvod k oslavě,“ říká Dopita. „Své statistiky nesleduju, bylo by lepší, kdyby se nám začlo dařit a štěstíčko se k nám přiklonilo,“ přeje si urostlý centr Znojma.

K hodnocení zápasu se odhodlal i o generaci mladší bek Ondřej Šmach. „Bylo to těžké utkání a věděli jsme, že po dvou porážkách musíme doma bodovat. Dnes jsme dvakrát prohrávali, dvakrát jsme se zvedali ze dna. Dvakrát jsme vyrovnali a konečně jsme alespoň v prodloužení dali vítězný gól,“ svěřuje se juniorský reprezentant. Je si vědom toho, že když tým nebude dodržovat naordinovanou taktiku, nemá šanci uspět. „V předchozích dvou zápasech jsme asi důkladně nedodržovali taktické pokyny, z toho pramenily chyby a také obdržené góly,“ přiznává nedisciplinovanost hráčů.