Doufám, že mi to kluci rozloží alespoň do třech výplat, směje se střelec rekordní branky

Rozhovory
NE 12. 10. 2014
Vynikající hokejový zážitek si v neděli ze zimního stadionu odnesly přes dva tisíce tři sta diváků. Když krátce po začátku třetí třetiny vstřelil Jan Lattner devátou branku Orlů, začala celá aréna skandovat: "Deset! Deset!" Neuplynuly ani tři minuty a Jindřich Abdul splnil parádní trefou pod tyčku její přání.

Ten si v neděli proti Dornbirnu připsal již šestý start v mezinárodní EBEL. Od prvních minut nastupoval ve čtvrté formaci s Markem Špačkem a Davidem Bartošem. „Jsem rád, že tu ve Znojmě ten prostor dostávám,“ říká osmnáctiletý odchovanec Vsetína. „Od trenéra jsem žádné speciální úkoly nedostal, protože jsem sem nešel s tím, že za A-tým budu nastupovat pravidelně.“

Po gólově chudé první třetině, kdy oba celky vstřelily po jedné brance, přišla ve druhém dějství doslova gólová smršť. Během dvanácti minut překročil kotouč brankovou čáru celkem osmkrát, z toho sedmkrát na straně hostí. „Bylo to skvělé. Na led jsme se sice ve druhé části moc nedostali, ale i tak jsme si zahráli dost,“ poznamenal Abdul.

Ve třetí třetině však posílali trenéři kudrnatého útočníka i na přesilové hry a v sedmačtyřicáté minutě se na něj usmálo dvojnásobné štěstí. Po krásné kombinaci namířil puk pod břevno dornbirnské klece a vstřelil svoji první branku v dresu Orlů a zároveň desátý gól domácích v zápase. Dvouciferné vítězství ve Znojmě nepamatují minimálně patnáct let. „Budu muset zaplatit pokutu,“ usmívá se jubilejní střelec. „Doufám, že mi to kluci rozloží alespoň do třech výplat.“

Pro Abdula to jsou ve Znojmě vůbec první zápasy v seniorském hokeji. „Soutěže nemůžu moc srovnávat, protože jsem nehrál ani druhou ligu za Vsetín. EBEL je ale jistě velmi kvalitní liga. Hraje se tu hodně do těla. Česká extraliga je podle toho, co jsem viděl, více technická.“