Druhá liga před stopkou, Orli hledají hráčům nové angažmá

Aktuální zprávy
PO 4. 1. 2021
Druhá hokejová liga s pravděpodobností hraničící s jistotou v letošní sezóně vlivem celosvětové pandemie nebude dohrána. Klub tak na situaci musel zareagovat. Část hráčů A-týmu bude působit v jiných angažmá.

Značná část klubů druhé ligy nebyla ochotna přistoupit na podmínky, za kterých hrají své soutěže kluby Tipsport extraligy a CHANCE ligy, tzn. především pravidelné testování PCR nebo antigenními testy. Některé kluby nemají v tuto chvíli k dispozici ani své ledové plochy. Navíc jak se ukázalo před Vánoci, Ministerstvem zdravotnictví nebyla výjimka pro konání druhé ligy udělena. Vzhledem k těmto faktům je jednoznačné, že soutěž nebude v letošní sezóně dohrána. Oficiálně se nyní čeká na potvrzení této skutečnosti Výkonným výborem Českého hokeje.

Na tuto vzniklou situaci museli Orli okamžitě reagovat, protože klubový rozpočet je už tak značně napjatý. Klub má na základě smluv možnost hráčům v takové situaci dát výpověď a dál ve smlouvě nepokračovat. „Přes všechny obrovské problémy, které tato doba přináší, jsme k této možnosti přistoupili jen v nižších jednotkách případů. U ostatních hráčů došlo buď k ukončení smluv finanční kompenzací s tím, že si můžou hledat další angažmá a klub je jim v této činnosti výrazně nápomocen, nebo jsme hráčům, o jejichž služby projevily zájem jiné kluby, samozřejmě umožnili odchod. V mnoha případech se dál finančně podílíme na jejich smlouvách," vysvětlil prezident klubu Pavel Ohera.

Přehled působení hráčů Orlů v jiných klubech (uzavřené dohody):
Kometa Brno (Česko, Extraliga) – Vojtěch Němec
Bratislava Capitals (ICEHL) – Jakub Köver
Cortina (Itálie, Serie A) – Mikko Vainonen
AZ Havířov (Česko, CHANCE liga) – Dominik Groh, Jan Rudovský
SK Horácká Slavia Třebíč (Česko, CHANCE liga) – Jakub Stehlík, Dominik Tejnor, Vladimír Oščádal
HC Topoľčany (Slovensko, 1. liga) – David Stránský.

Finalizují se přestupy Anthonyho Lucianiho, Tomáše Svobody a Adama Sedláka. O dalších případných přestupech budeme informovat na klubových informačních kanálech.

Vzhledem ke vzniklé situaci Orli zvažují také způsob kompenzace za zakoupené permanentní vstupenky na sezónu 2020/2021. O konkrétním postupu budeme informovat.

Zároveň věříme ve zlepšení epidemiologické situace a možnosti účasti diváků v hale na zápasech v příští sezóně.

Děkujeme všem, kdo klub v této nelehké době podporují.