Druhý zápas v novém ročníku čeká Orly v Grazu

SO 22. 9. 2018
Po více než týdenní pauze jsou znojemští hráči nachystaní na druhé ligové střetnutí aktuálního ročníku. Soupeř z Grazu vyhrál poslední dvě utkání, zda se Znojmu podaří jej zastavit se dozvíme v neděli od 17:30.
» Hvězda soupeře
Colton Yellow Horn zanechal ve Znojmě velmi výraznou stopu, nyní ale bude hájit barvy soupeře

Graz se před sezónou zbavil jedné ze svých největších osobností, Kurtise McLeana, útočníka se zkušenostmi z NHL. Místo toho se ale rakouskému týmu podařilo urvat na evropské poměry superstar. Tým přes léto posílil Dwight King, hráč s více než 350 odehranými zápasy v nejslavnější hokejové lize světa!

Další zvučnou posilou známou v českých krajích je bezesporu Curtis Hamilton, jenž se také mihnul v NHL v jednom zápase, ale hlavně před třemi lety odehrál třicet utkání za Spartu Praha v české extralize. Tým posílili ještě další hráči ze zámoří, mimo jiné například Mark Mancari, který také odehrál přes čtyřicet zápasů v NHL.

Pro Znojmo nejznámější jsou ale v sestavě Grazu dvě jména. Colton Yellow Horn a André Lakos. První jmenovaný ve Znojmě odehrál tři sezóny, v jedné se dokonce stal nejužitečnějším hráčem EBEL. Druhého jmenovaného ani netřeba představovat, rakouská hrající legenda André Lakos se ve Znojmě také objevil ve třech sezónách

Pro Znojmo se bude jednat teprve o druhý ligový zápas, zatímco Graz odehraje již čtvrté střetnutí. V první zápase si rakouský celek nedokázal poradit s Bolzanem, úřadujícím mistrem, ale následně porazil Villach a Innsbruck, takže v tabulce prozatím zaujímá páté místo.

Orlům se první zápas nevyvedl tak, jak si asi představovali, přesto dovezli z Villachu bod. Právě po prvním utkání se ve znojemském týmu vyrojilo několik zranění, mimo hru se ocitli Jan Lattner, Patrik Novák a Dominik Tejnor. Nad jejich startem visí otazník.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 13 14 2 5 118:118

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #7 Patrick Fichtner, #21 Miroslav Stolc
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Halász) – Sedlák, McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Kruckovyč, Šnajnar – Luciani, Stretch, Kalus – McPherson, Braes, Hlava – Guman, Bartoš, Špaček – Mrázek, Matuš, Němec – Bulín.
Höneckl – Jacobsson, Weihager, Kirchschlager, Lakos, Caito, Setzinger, Egger, Soritz – King, Garbowsky, Grafenthin – Hamilton, Yellow Horn, Loney – Natter, Moderer, Zusevics – Oberkofler, Oleksuk, Ograjenšek.