Druhý zápas ve dvou dnech: do Znojma míří Innsbruck

SO 28. 9. 2013
Nový prvek letošní EBEL, sérii dvou zápasů ve dvou dnech, přivádí do Znojma netradičně v sobotu od 17:30 HC TWK Innsbruck. Žraloci v pátek ve Vídni podlehli jasně 0:5, o den později se budou chtít ve Znojmě vrátit ke svému dobrému startu do soutěže.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Český obránce Marek Malík má na kontě přes 750 startů v NHL, ještě loni hrál extraligu za Vítkovice

Innsbruck se v letošní sezóně touží posunout z pozice otloukánka na dně ligové tabulky v tým, který může reálně pomýšlet na play-off. Zatím se mu to daří, během dvojice domácích zápasů vyřídil postupně Fehérvár (7:2) i Dornbirn (5:2). "Tato vítězství nám přinesla hodně sebedůvěry. Chceme ji potvrdit i ve Vídni a ve Znojmě. Dva zápasy ve dvou dnech budou těžké, ale když už nemůžou nohy, musí pomoci hlava," věří v recept na úspěch brankář Patrick Machreich. Další silnou zbraní Innsbrucku jsou přesilovky: v jejich využití je nejlepší v EBEL.

Orli v pátek večer zdolali Villach. Dlouho to vypadalo na jednoznačnou záležitost, ještě v 50. minutě svítilo na časomíře skóre 5:0, poté ale hosté během pěti minut třikrát skórovali. "Je to už několikátý zápas po sobě, hráči jakoby se báli vyhrát a psychicky se složí," varuje trenér Jiří Režnar. Ten před pátečním duelem proházel útočné formace, což slavilo úspěch. Branku si připsal každý z nově složených útoků. Úspěšný návrat do sestavy zažil po zranění Lubomír Štach.

Z víkendových zápasů stream zdarma

Živý stream ze sobotního duelu můžete sledovat z České republiky na playo.tv zdarma. Výjimečně bude přenos zajištěn z kostkové kamery a nebude komentovaný. Od zápasu s Lublaní se fanoušci opět mohou těšit na kvalitu, na kterou jsou zvyklí (příklad Znojmo - Graz). Stream z duelu Znojmo - Innsbruck začíná v 17:25 pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
6 4 0 1 1 24:16

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 9. 6.
body 5 6
aktuální forma Villach (D) 5:3
Klagenfurt (V) 2:4
Graz (D) 2:3sn
Vídeň (V) 0:5
Dornbirn (D) 5:2
Fehérvár (D) 7:2
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 7 bodů (3 + 4) Tyler Donati, 7 bodů (5 + 2)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 5 bodů (3 + 2) Stefan Pittl, 3 body (1 + 2)
brankář Sasu Hovi (91,67%) Adam Munro (92,02%)
využití přesilovek 9,52 % 27,78 %
úspěšnost oslabení 94,12 % 63,16 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Christian Kaspar, #19 Roland Kellner
Čároví rozhodčí:#73 Andreas Hütter, #64 Thomas Loicht

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Sova, Bořuta, Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Magovac, Müller – Beroun, Šeda, Beránek – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Procházka, Fiala, Novák.
Munro – Pedevilla, Sims, Lindner, Malík, Pittl, Hörtnagl, Saringer – T. Donati, J. Donati, Mössmer – Höller, Jurík, Salazar – Hanschitz, Schennach, Frischmann – Echtler, Steiner, Steinacher – Huber.