Dubův křest ohněm

Aktuální zprávy
ST 3. 3. 2004
Z n o j m o - Premiéru v play-off české extraligy si odbyl v brance Znojemských orlů brankář <b>Tomáš Duba</b>. Čelil pětačtyřiceti ranám renomovaných slávistických střelců a zvláště kapitána Beránka a nejlepšího střelce Slavie Supa přiváděl k zoufalství. Nejtěžší chvíle prožíval v posledních minutách zápasu. To se na něj sypaly střely ze všech stran a jen notná dávka štěstí mu napomohla k udržení hubeného vítězství. „Byla to těžká premiéra,“ sděluje jedním dechem po utkání.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Tušil, že úvodní zápas nebude lehký. „Slavia jako úřadující mistr je velmi těžký soupeř. My jsme chtěli dneska ten první zápas vyhrát, abychom byli uvolněni a abychom udělali ten první krok. Bohužel jsme v závěru udělali pár chyb a zbytečně jsme je znovu poslali do hry. Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli a doufám, že tak budeme pokračovat dál,“ vyjadřuje naději po povedeném utkání Duba.

Štěstí stálo nejen při znojemském gólmanovi, ale pomohlo i útočníkům. „Kluci dali dneska skvělé góly, kdy vytěžili maximum z mála šancí, které nám Slavia nabídla. Zlomové góly opět obstarala první lajna. Je štěstí, že je máme a doufám, že k nim ještě někdo přidá,“ pochvaluje si mladý znojemský brankář. Na horké chvíle v bráně vzpomíná s ještě oroseným čelem: „Když jsme vedli, tak se do toho Slavia musela začít víc tlačit a měl jsem taky daleko víc práce. Byl jsem rád tak jako všichni gólmani, že jsem byl v permanenci. Dneska mě to naštěstí trefovalo. Začal jsem si taky trochu víc věřit, protože tam určitá nervozita byla. Tu poslední minutu jsem dlouho rozdýchával ale zvládli jsme to a už je to dobrý.“

Dvěma důležitými body za třetí branku a asistenci u čtvrté poslední přispěl k vítězství nejlepší znojemský obránce David Havíř. I on si po zápase oddechl: „Byl to hrozně těžký zápas, neuvěřitelně silový. Slavia zabetonovala střední pásmo tak, jak jsme to čekali.“ A také připomíná, že paní Šťestěna stála na straně Orlů: „Rozhodly maličkosti, a když jsme dali ke konci dva góly, měli jsme štěstí a zaplaťpanbů jsme vyhráli. Vypadalo to, že zápas už spěje k remíze, do prodloužení, ale pak se nám povedly dvě pěkné akce a zvítězili jsme.“