Důležitý souboj s Třincem otevře poslední čtvrtinu extraligy

NE 11. 1. 2009
<em>Znojmo</em> - Třináct zápasů. Přesně tolik zbývá do konce základní části hokejové extraligy a při pohledu na tabulku je jasné, že bojovat o playoff se nejspíš bude až do posledního kola. Znojemští orli zahájí poslední část nejvyšší soutěže na ledě Třince, jednoho z přímých konkurentů pohybujících se kolem desátého místa. Utkání v rámci 40. kola extraligy začíná ve Werk Aréně v neděli v 17 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Třinecký tým dosud dokázal posbírat 55 bodů, o čtyři více než znojemské mužstvo, a v tabulce mu momentálně patří devátá pozice. V posledních utkáních však svěřence trenéra Stavjani neprovází dobrá forma, prohráli už čtyřikrát za sebou, naposledy ocelářské derby s Vítkovicemi, když doma podlehli 2:3 v prodloužení.

Aby problémů nebylo málo, útočné řady soupeře trápí zranění a nemoci, dlouhodobě mimo hru jsou Miroslav Kováčik a Petr Kanko, v posledním utkání nehrál ani nemocný Zbyněk Hampl a podobné problémy má i David Moravec, který ale v pátek nakonec byl k dispozici.

⇒ David Moravec, v posledním vzájemném utkání klíčová postava Třince

Tabulce klubové produktivity vévodí dvojice Polanský, Peterek. Jiří Polanský má na svém kontě 15 branek a 24 asistencí, což dává dohromady průměr rovného bodu na zápas. Jan Peterek na tom s bilancí 38 bodů (12 + 26) není o nic hůř, zdatně mu sekunduje také David Květoň (16 + 20). V hodnocení pozitivní účasti na ledě je na tom nejlépe obránce Daniel Seman (+7), branku Ocelářů hájí podobně jako loni dvojice Roman Čechmánek, Martin Vojtek. Bývalý reprezentant Čechmánek je o něco vytíženější, na svém kontě má 25 startů, v nichž vychytal dvě čistá konta a úspěšností zákroků převyšuje 91,5%.

Ve znojemské sestavě jsou s výhledem na nedělní utkání dva otazníky. Chřipka sužuje Karla Pláška, po jednom ze střetů v zápase se Slavií absolvoval lékařské vyšetření také Jiří Dopita. Dlouhodobě mimo hru je pak Jiří Beroun.

Ve vzájemných utkáních této sezony jsou prozatím o něco úspěšnější Třinečtí. V prvním kole sice na jihu Moravy nedokázali čelit střeleckému koncertu Orlů a podlehli 3:6, na domácím ledě jim ale tuto porážku oplatili a díky čtyřem využitým přesilovkám zvítězili 5:3. V posledním střetnutí před televizními kamerami v Hostan Aréně dlouho vedlo nejtěsnějším rozdílem Znojmo, chvíli před koncem ale srovnal Daivd Moravec a po samostatných nájezdech se z výhry 3:2 radovali Oceláři.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Mojžíš, Švrček, Tesařík - Selingr, Dopita, Erat, Svoboda J., Čachotský, Haman, Růžička, Procházka, Demel, Kucharczyk.

HC OCELÁŘI TŘINEC: Vojtek - Vosátko, Gureň (21. - 30. Kania), Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec - Lušňák, Piecha, D. Moravec - Balej, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Zeliska, Pánik, Steber.

Ostatní zápasy 40. kola

HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary