Důležitý zápas o TOP 5! Orli v neděli letí do Klagenfurtu

SO 11. 1. 2020
Znojemští hráči v neděli sehrají velmi důležité utkání. Od čtyř hodin se představí na ledě Klagenfurtu, se kterým budou přímo bojovat o umístění v nejlepší pětce. Rakouský soupeř se nachází na třetí příčce s 59 body, Orli jsou pátí, přičemž získali jen o bod méně.

Účast mezi nejlepší pěticí si téměř zajistili první Salzburg a druhá Vídeň. Od třetího místa to však začíná být pořádně našlapané. Klagenfurt a Linz mají devětapadesát bodů, Orli urvali jsou na tom o bod hůře. Dva body za Klagenfurtem se ocitá Bolzano, kterému zbývají odehrát jen čtyři duely. Šance na TOP 5 stále živí sedmý Villach a osmý Graz.

S poslední uvedenou trojicí se Orli ještě utkají, nejdříve však budou bojovat o body na ledě Klagenfurtu, se kterým v letošní sezóně získali čtyři body za výhru 6:5 a neúspěšných samostatných nájezdech. Hned v úvodním měření sil prohráli těsně 3:4.

Výhra 6:5 přišla v době, kdy se Klagenfurt nacházel v útlumu. Během čtyř zápasů nezískal jediný bod. Od dané série odehrál šest utkání, přičemž po základní hrací době prohrál jen jednou. Poslední zápas ho čekal v pátek, kdy na ledě Dornbirnu vyhrál 3:0.

Uplynulý zápas zvládli také znojemští hráči, kteří v úterý doma přehráli Innsbruck 4:2. O góly se postarali Berisha, Mikliš, Bartoš a Tomáš Svoboda.

Komu pomůžou vítězství z minulých zápasů k lepšímu výsledku? Začíná se v 16:00.

Statistické okénko

• Klagenfurt se v sobotu vrátil na třetí pozici poté, co udržel 72. čisté konto v EBEL. Žádný jiný z účastníků jich nemá více.
  • Andrew Kozek a Lars Haugen by již měli být k dispozici rakouskému soupeři.
  • Nejlepším hráčem Klagenfurtu v kanadském bodování je Thomas Hundertpfund. Na dělené devatenácté příčce je zásluhou 28 bodů za 11 branek a 17 asistencí.
  • Orli si dopřáli větší čas na odpočinek. Své poslední utkání odehráli v úterý, Klagenfurt v pátek.
  • Jedním ze dvou hlavních rozhodčích bude Brit Liam Sewell.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Sewell, Zrnic
Čároví rozhodčí:Hribar, Kontschieder

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Sedlák, Jonáš, Mikliš, Sova, Stehlík, Bořuta – Svoboda T., Bartoš, Luciani – Berisha, Flick, Vopelka – Bowles, Češík, Gago – Svoboda O., Kosnar, Oščádal.
EC-KAC: Madlener – Harand, Schumnig, Comrie, Fischer, Hansson, Unterweger, Strong – Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger – Neal, Koch, Obersteiner – Richter, Haudum, Kraus Bau – M. Geier, Liivik S. Geier.