Důraz v útoku přiváží do Znojma Josh Brittain!

Aktuální zprávy
PO 6. 9. 2021
Zhruba týden a půl před ostrým startem nové ligové sezóny hlásí Orli novou posilu ve svých řadách. Je jí jedenatřicetiletý Kanaďan Josh Brittain, který přináší především důraz před oběma brankami.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Britton je rodákem z Miltonu v Ontariu, tradiční hokejové provincie. První zkušenosti s hokejem získal v Torontu a blízkém okolí, kde působil i v prestižní juniorské Ontario Hockey League. Na draftu si jej v roce 2008 ve třetím kole vybral Anaheim, až do NHL to ale důrazný borec nedotáhl.

Většinu kariéry hrál nižší zámořské soutěže AHL a ECHL, kde nasbíral stovky startů. V roce 2017 se pak vydal do Evropy, konkrétně do Banské Bystrice, se kterou hned ve své první štaci na starém kontinentu vyhrál titul. Jeho kroky poté vedly do Německa, kde v druhé nejvyšší soutěži hrál za Deggendorf. Následoval návrat do zámoří, v minulé covidové sezóně odehrál několik utkání ve švédské nižší soutěži.

Doma má Brittain taky zlatou medaili z mistrovství světa, konkrétně toho dorosteneckého, které v roce 2008 vyhrál s Kanadou.

„Cítili jsme, že potřebujeme trochu přitvrdit nejen v předbrankovém prostoru a Josh je hráč, který do této kolonky pasuje. Navíc jeho výhodou je to, že dokáže hrát jak na centru, tak na křídle," popisuje prezident klubu Pavel Ohera.

Právě s Brittainovým bývalým klubem z Banské Bystrice se nyní Orli utkají v rámci dvoudenního slovenského tripu. V úterý se nejprve střetnou v Liptovském Mikuláši s domácím výběrem, o den později pak ve Zvolenu narazí na Bystricu.

„Sondujeme trh a zkoumáme možnosti. Pokud to bude možné, rádi bychom ještě jednoho útočníka přivedli," dodává Pavel Ohera.

Statistiky Joshe Brittaina: