Dva zahraniční soupeři ve dvou dnech! Začíná Tatranský pohár

ST 29. 8. 2018
Zajímavé zpestření přípravy čeká na znojemské Orly. Ti zamíří do Popradu, kde se uskuteční již 71. ročník turnaje o Tatranský pohár. Čeká na ně obtížná zkouška v podobě dvou zápasů během dvou dnů. Ve čtvrtek se utkají s Košicemi a v pátek s francouzským týmem Gap.

Orlům se předsezónní turnaje osvědčili. A letos tomu nebude jinak. Vedení se rozhodlo tentokrát vyzkoušet nabitý turnaj v Popradu, kde se kromě domácích a Znojma představí také Vítkovice, Košice, Miskolc a Gap. "Vybrali jsme Tatranský pohár, kde chceme, aby si díky porci zápasů hlavně naši noví hráči zvykli na zápasové tempo a zátěž, se kterou se budou setkávat v lize," vysvětluje sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Znojmo jede do Popradu ladit formu na blížící se zahájení soutěže. Na Slovensko tak odjede v maximální možné síle. "Čeká nás nyní turnaj v Popradu, kam pojedeme už se sestavou, která by měla naskakovat i v lize. Měli bychom být v plné síle," prozradil kouč Miroslav Fryčer.

HC Košice

Čtvrtečním soupeřem bude obhájce minulého ročníku Tatranského poháru a jeden z nejúspěšnějších klubů na Slovensku. Celek z východního Slovenska se stal osmkrát mistrem tamní ligy, naposledy v roce 2015.

V mužstvu z druhého největšího města našich východních sousedů můžeme nalézt velkou spoustu známých jmen. Pro znojemského fanouška bude jistě nejznámější osobou hlavní trenér Košic Roman Šimíček, který ještě v lednu letošního roku stal na znojemské střídačce. Mezi další významná jména lze zařadit Tomáše Netíka, který loni nastupoval v EBEL za chorvatský Záhřeb, nebo také dlouholetého slovenského reprezentanta a ostříleného borce z NHL Ladislava Nagyho.

Rapaces de Gap

Pátečním protivníkem bude v Česku poměrně neznámý celek z Francie. Město Gap leží sto kilometrů jihovýchodně od Grenoblu a žije v něm lehce přes čtyřicet tisíc obyvatel. Hokejový klub má dlouhou tradici, která sahá až do roku 1937. Jeho domovským stánkem je stadion Patinoire Brown-Ferrand s kapacitou 1800 diváků. Rapaces de Gap je jedním z nejúspěšnějších týmů ve Francii posledních let. Mistrovskou trofej v tamní Ligue Magnus pozvedl nad hlavu v posledních třech letech hned dvakrát. Celkem pak ovládl francouzskou ligu čtyřikrát.

Hráčský kádr Gapu je velice mladý. Průměrný věk týmu je 23 let. Nejde ale o žádné amatéry. Mužstvo vhodně doplňuje hned sedm Kanaďanů, dva Američané a dva Rusové. Jednou z největších hvězd týmu je teprve třiadvacetiletý Rus Alexandr Mokšantcev. Ten prošel mládežnickou akademií Lokomotivu Jaroslavl a nakoukl také do nejlepší evropské soutěže KHL. V ní nastupoval jednu sezónu za mateřský Lokomotiv, vyzkoušel si ale také dva roky angažmá v Ladě Togliatti.