Dva zápasy ve dvou dnech. Znojmo začne nabitý víkend v Dornbirnu

ČT 26. 9. 2019
Orli mají před sebou náročný víkend. Během čtyřiadvaceti hodiny odehrají hned dva soutěžní zápasy. Nabitý program začíná v pátek od 19:15 na ledě rakouského Dornbirnu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Podobně jako u ostatních celků EBEL, i kádr Dornbirnu zažil přes léto zemětřesení. Tým převzali finští trenéři Jussi Tupamäki a Markku Kyllönen, kteří se opírají hned o sedm hokejistů ze severských zemí. Mezi nimi je i zadák Mikko Vainonen, jenž ještě loni hájil dres s Orlem na hrudi. Mezi tyčemi Buldoků stojí již třetím rokem ostřílený Rasmus Rinne.

“Každý tým má teď ještě plno sil a taktické plány. Lámat se to bude po desátém kole. Odjíždíme sebevědomě tak, jako vstupujeme do každého zápasu. Hrají nám dobře všechny čtyři pětky. Je tam ten zdravý duch, což je pro nás podstatné.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Osmý Dornbirn má na svém kontě tři body, které získal v prodloužení. Na úvod sezóny porazil v nastaveném čase Innsbruck a ve třetím kole podlehl ve dvaašedesáté minutě Fehérváru.
  • Soupiska Buldoků je mix různých národností. Kromě Rakušanů na ní nalezneme i Finy, Švédy, Kanaďany, Američany, Chorvata a Dána.
  • Po Innsbrucku má Dornbirn druhý nejmladší kádr v lize. Věkový průměr je 25 let.
  • Poslední vzájemné měření sil mezi Znojmem a Dornbirnem skončilo drtivým vítězství (8:1) jihomoravského celku.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#4 Viktor Trilar, Miha Bulovec
Čároví rozhodčí:#77 Jakob Schauer, Florian Martin

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš – Luciani, Matuš, Svoboda – Gago, McRae, Berisha – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Bowles – Kosnar.
Dornbirner EC:Rinne – Magnan, Gartner, Vaiononen, Subban, Egger, Kauppila – Bau, Tamminen, Rapuzzi – Romig, Trupp, Liss – Pöschmann, Häussle, Macierzynski – Schwinger, Fröwis, Antonitsch.