Dvouzápasový trip ukončí Orli v Dornbirnu

NE 1. 12. 2013
Po prohře v Bolzanu, kde Orli propásli začátek utkání a nestačili srovnat, se svěřenci Jiřího Režnara setkají s Buldoky z Dornbirnu. S nimi ještě nikdy neprohráli. Zápas začíná v 17:30.
» Hvězda soupeře
Jonathan D’Aversa patří k nejvytíženějším bekům soutěže. Má zkušenosti z americké AHL i německé DEL. Je osmým nejproduktivnějším obráncem ligy

Dornbirn v posledních pěti zápasech vydoloval pět bodů, čímž započal stíhací jízdu za Fehérvárem a Klagenfrtem, kteří jsou v tabulce před ním. Tým z nejmenší spolkové země Rakouska je zřejmě znojemským nejoblíbenějším, v osmi vzájemných střetnutích ještě ani jednou nevyhrál. Buldoci vidí hlavní výhodu Orlů hlavně v rychlosti na ledě. "Znojmo je velmi rychlý tým a s tím jsme měli vždy problémy," řekl obránce Martin Oraze pro klubový web. Marodka Dornbirnu je téměř prázdná, pouze David Slivnik léčí otřes mozku. Je to ovšem již pár týdnů, jeho start není vyloučen.

Znojmo je na tom hůře než Dornbirn. V posledních pěti kolech ukořistilo pouze čtyři body. Nutno však podotknout, že všechny tři prohry proti Grazu, Villachu i Bolzanu utržili Orli o gól. Znojmu se celkem vyprázdnila marodka, do zápasu proti Liškám zasáhl už i Jan Lattner. Dlouhodobě zraněný je Patrik Novák, kterého trápí koleno. Stejný problém má Adam Havlík, který inkasoval úder do kolene právě v zápase s Bolzanem. Jeho start je nejistý.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
8 8 0 0 0 42:16

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 6. 10.
body 31 23
aktuální forma Bolzano - Znojmo 3:2
Znojmo - Villach 4:5
Vídeň - Znojmo 2:3
Dornbirn - Fehérvár 5:3
Dornbirn - Klagenfurt 2:3sn
Znojmo - Dornbirn 4:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 28 bodů (9 + 19) Luciano Aquino, 32 bodů (14 + 18)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 15 bodů (3 + 12) Jonathan D´Aversa, 20 bodů (5 + 15)
brankář Sasu Hovi (90,2%) Adam Dennis (90,1 %)
využití přesilovek 18,42 % 22,43 %
úspěšnost oslabení 84,43 % 78,26 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:?
Čároví rozhodčí:?

Sestavy z posledních zápasů

Hovi– Pavlikovský, Kolarz, Štach, Müller, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Fiala, Pucher, Finsterle.
Dennis – D´Aversa, Oraze, Magnan-Grenier, Plante, Montgomery, Lembacher – Aquino, Sonne, Mink – D´Alvise, Feichtner, Brooks – Grabher Meier, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Häussle, Petrik.