EBEL rozlosována, Znojmo začíná v Záhřebu

Aktuální zprávy
ST 6. 7. 2011
<em>Znojmo</em> - Výrazně později než v minulých sezónách zveřejnilo vedení Erste Bank ligy hrací plán pro nadcházející sezónu. Soutěž začíná 9. září, kdy budou mít Orli Znojmo jako nováček soutěže volno. K prvnímu ligovému zápasu je čeká v neděli 11. září daleká cesta do Záhřebu, doma se představí o pět dní později v pátek 16. září proti rakouskému Linci.

S příchodem Znojma coby jedenáctého účastníka došlo oproti loňské sezóně ke změně hracího systému. V první části soutěže se mužstva utkají každý s každým dvakrát doma i venku a celkem sehrají 40 utkání. Jeden tým bude mít v každém kole volno. Poté se soutěž rozdělí na dvě části, podobně jako loni česká první liga. Nejlepší šestice bude bojovat o konečné umístění před play-off a výhodu domácího prostředí, na zbylou pětici čeká boj o dvě poslední místa ve vyřazovacích bojích.

Do druhé fáze ligy si celky přinesou bonusové body podle umístění v tabulce. Ve vrchní skupině budou uděleny sestupně od prvního 4, 3, 2, 1, 0 a 0 bodů, ve spodní skupině 3, 2, 1, 0 a 0.

Vyřazovací boje v play-off začínají 19. února stejným systémem jako v české extralize. Nejlepší osmička si to ve všech sériích rozdá na čtyři vítězná utkání, nový šampion EBEL bude znám nejpozději 5. dubna.

Datum posledního finále ani nemůže být nastaveno později, vzhledem k účasti národních týmů jednotlivých zemí v různých divizích mistrovství světa. Rakousko, Maďarsko i Slovinsko se utkají o postup do elitní skupiny na turnaji divize I v Lublani, který začíná 15. dubna, Chorvati budou v divizi II na Islandu začínat svou skupinu ještě o tři dny dříve.

Dva možné začátky zápasů, více TV přenosů

Hracími dny EBEL jsou převážně pátek a neděle, později přibývají také vložené úterky, výjimečně (například v případě státních svátků) i jiné dny. Orli si hned v úvodu na domácím ledě vyzkouší oba možné začátky utkání, proti Linci ve všední den 16. září až od 19:15, o dva dny později v neděli s Vídni v tradičním znojemském čase od 17:30. Časy jsou stanoveny centrálně pro celou soutěž, je ale možné, že ještě dojde k drobným úpravám.

⇒  Fanoušci Orlů uvidí první soutěžní zápas v pátek 16. září

Dva hlavní televizní partneři EBEL, Servus TV a internetová Laola1.tv, přislíbili pro ročník 2011/12 ještě rozšířit svou stávající nabídku přenosů. Fanoušci se tak mohou těšit na přímé přenosy téměř z každého kola, magazíny i další reportáže. Znojmo se v přenosu ServusTV představí už v šestém kole na ledě Grazu, hned po atraktivních duelech na úvod programu.

Hned první kolo přinese reprízu posledního finále mezi velkými rivaly z Klagenfurtu a Salzburgu, o dva dny později otevírá Vídeň proti Linci svou zbrusu novou halu. Týden před duelem Orlů je pak na programu regionální derby Villachu s Klagenfurtem.

Vysílací program ServusTV pro první kola:

9. září 2011 Klagenfurt – Salzburg (19:15)
11. září 2011 Vídeň – Linz (17:30)
18. září 2011 Villach – Klagenfurt (19:15)
25. září 2011 Graz - Znojmo (17:30)

Velkým lákadlem pro fanoušky i televizní přenosy bude také Arena Fever v Záhřebu. Chorvatský klub si znovu na několik dní pronajme Arenu Zagreb s kapacitou 15000 diváků a doufá, že ji při sérii sedmi domácích duelů od 8. do 22. ledna podobně jako loni naplní až po střechu. Znojemský tým sice v té době cesta do Chorvatska nečeká, jedno datum však stále zůstává volné pro první kolo nadstavbové části.

» Kompletní rozpis zápasů Znojma v první části soutěže