Erik Mareš: Všichni věříme, že to ve středu ukončíme

Rozhovory
PO 13. 3. 2023
Orli ve druhém osmifinále půl utkání ztráceli dvě branky. Především třetí třetina už byla ale v režii Znojma a obrat skóre dokonal v padesáté minutě vítěznou trefou obránce Erik Mareš, který si připsal ještě asistenci u pátého gólu. I díky němu mají Znojemští výhodu postupového mečbolu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Druhé osmifinále mělo zcela jiný průběh než první. Překvapil vás Nový Jičín svoji hrou?

Myslím si, že soupeř hrál podobnou hru, jako v sobotu. Problém byl ale na naší straně, protože jsme nehráli to, co po nás trenéři chtějí a toho Nový Jičín využil ke svým šancím a brankám.

Jaké byly pokyny trenérů před třetí třetinou, kterou jste vyhráli 4:0. Čekali jste, že soupeř odpadne fyzicky?

Trenéři nás nabádali, abychom předváděli hru ze druhé třetiny. Hodně střílet, tlačit se do brány, což bylo právě to, co v první třetině vidět nebylo. Pomáhaly nám přesilovky, v nich jsme nastartovali obrat celého utkání a nakonec se v ní i jednou dokázali gólově prosadit.

Vstřelil jste vítěznou branku. Jak se ta akce zrodila?

V rohu byl odražený kotouč, který získal Ondřej Svoboda a přihrál mi na modrou čáru. Já jsem jen zavřel oči a vystřelil. Naštěstí to tam padlo.

Ve středu doma můžete slavit postup. Očekáváte od soupeře ještě více opatrnější hokej?

Budeme se snažit hrát stejný hokej, který jsme předváděli první zápas v první třetině. Hodně bruslit, střílet z každé pozice a být aktivním mužstvem. Soupeř bude, očekávám, hlavně bránit a čekat na naši chybu. Všichni věříme, že to ve středu ukončíme.