Orli Znojmo Orli Znojmo

FOTO: Po více než čtyřech měsících se Orli vrátili na led. Přípravu s nimi zahájil i Libor Šulák

FOTO: Po více než čtyřech měsících se Orli vrátili na led. Přípravu s nimi zahájil i Libor Šulák

Ač venku panují tropické teploty, znojemskou Nevoga arénu již zdobí vrstva ledu. V neděli v podvečer se po ní sklouzl téměř kompletní kádr Orlů, aby okusil novou výstroj. Fotografie z tréninku naleznete uvnitř článku.

Znojemští hokejisté se sešli na stadionu krátce před šestnáctou hodinou a o hodinu později již kroužili po novém ledě. Chyběli pouze útočník Colton Yellow Horn, který se k týmu připojí v nejbližších dnech, a Dominik Tejnor, jemuž to nedovolil zdravotní stav. Třiadvacetiletý obránce totiž utrpěl zranění ve spodní části těla, které si vyžádalo operaci. Trenérům bude chybět tři až čtyři měsíce.

První trénink byl věnován především seznámení se s novou výstrojí a ledem. "Výstroj je tvrdá. Dnes to bylo spíše jen takové rozhýbání bez trenérů. Trochu jsme si zablbli," popisuje bek Josef Zajíc. "Od pondělí, jak říká trenér, jedeme bomby. Těším se, na ledě jsme nebyli dlouho, už nám to chybělo," dodal. Bez povšimnutí nezůstala ani střecha Nevoga arény. Její podhled totiž získal během čtyřměsíčního volna nový šedý nátěr.

Libor Šulák se bude na hlavní kemp s Detroitem připravovat ve Znojmě

S týmem bude v těchto dnech trénovat i obránce Libor Šulák. Ten se připravuje na hlavní kemp s Detroitem. "Jsem rád, že tu můžu být. Chci zde nabrat kondici. Okolo 20. srpna odletím zpět do zámoří, abych stihl aklimatizaci a ještě nějaké tréninky. Pak mě čeká turnaj prospektů a na začátku září právě ten kemp," přiblížil svůj program Šulák.

První ostrý trénink čeká na Orly v pondělí dopoledne, zápasovou premiéru si odbudou ve čtvrtek 3. srpna ve Vítkovicích.

Fotogalerie