Fanoušci byli skvělí, dodali nám energii, hodnotí svůj první zápas před evropskou kulisou Culkin

Rozhovory
ST 11. 8. 2021
Jako první otevřel gólový účet benefičního utkání s Kometou Brno 27letý obránce Ryan Culkin, který v létě posílil orlí letku. Na první gól v novém dresu mu přitom stačilo pouhých 47 vteřin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Hned při prvním střídání jste vstřelil svůj první gól za Znojmo. Je to pro vás vysněný start?
Ano. Upřímně řečeno, bylo to pro mě hodně vzrušující, protože jsem vůbec poprvé v Evropě hrál před fanoušky. Za gól vděčím Vojtovi Němcovi, který vybojoval puk napadáním a Tomáš Svoboda mi ho posunul před bránu. Já už jsem jen zavřel oči a práskl do toho. Naštěstí to tam spadlo. Za ten gól jsem moc šťastný, škoda jen, že se nám nepovedlo utkání dovést do vítězného konce.

Jak se vám líbila atmosféra zápasu?
Užil jsem si to. Tohle je můj druhý rok v Evropě, ale teprve až nyní jsem měl možnost hrát v takové atmosféře. Lidé fandili, povzbuzovali... Měli opravdu velký zájem o tento zápas, což je fantastické. Byli skvělí. Máme výborný tým a moc se těším na novou sezonu.

Jak hodnotíte spolupráci s Adamem Sedlákem v první obranné dvojici?
Snažil jsem se pochytit a navnímat od něj co nejvíce. Myslím, že jsme si dobře rozuměli. Adam Sedlák mi tu adaptaci na nový styl hokeje hodně usnadnil, je to zkušený borec. Doufám, že v tom budeme pokračovat a naše souhra půjde nahoru. Přeci jen, byl to první zápas. Další hrajeme hned ve čtvrtek, což je v tomto směru určitě výhoda.

Jaké jsou vaše individuální i týmové predikce směrem k novému ročníku ICEHL 2021/2022?
Upřímně řečeno mám z tohoto týmu velmi dobrý pocit. Všichni makají na sto procent. Musíme jít zápas od zápasu a soustředit se na každých šedesát minut. Jak říkám, máme skvělý tým a v přípravě tvrdě dřeme. Až budoucnost ale samozřejmě ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme.

Jak se cítíte po prvním utkání po fyzické stránce?
Cítím se dobře. Hodně nám pomohli fanoušci, dodali nám energii. Věřím, že s přibývajícími zápasy budeme lepší a lepší.