Fanoušci nám na stadionu chyběli, nechal se slyšet Petr Beránek

Aktuální zprávy
NE 11. 10. 2020
Petr Beránek si v zápase proti Opavě připsal dva góly. "Měli jsme pár výpadků, ale celkově jsme hráli dobře," hodnotil výkon týmu po utkání. V rozhovoru se znojemský útočník rozpovídal mimo jiné o úrovni druhé ligy, pocitu z prázdných tribun nebo pauze kvůli vládním opatřením.

Jak byste zhodnotil zápas proti Opavě?
Nehráli jsme špatně. Měli jsme ve hře pár momentů, kdy jsme přestali hrát. Pokud bychom hráli celých šedesát minut na sto procent, mohli bychom si ušetřit výsledky s rozdílem jednoho gólu.

V utkání bylo hodně vyloučených. Ovlivnilo to váš výkon?
Hráli jsme celkem dost oslabení, která nám ale vyšla. Nemyslím si, že bychom s nimi měli problém. Fauly, za které jsme byli trestaní, byly celkem zbytečné.

Na stadionu nebyli žádní fanoušci. Jak bylo těžké hrát před prázdnými tribunami?
Na minulé zápasy přišlo kolem tisíce lidí, to se nám hrálo mnohem lépe než před prázdným stadionem. Samozřejmě, že nikoho nebaví hrát bez fanoušků, taková je ale bohužel doba, nic s tím nenaděláme.

Teď vás čeká pauza z důvodu vládních opatření. Jak se budete připravovat?
Budeme muset trénovat individuálně. Nikdo neví, kdy půjdeme zpátky na led. Doba je těžká, všichni se s tím musíme smířit a čekat, co bude.

Jak byste zhodnotil úroveň druhé ligy?
Není to špatná liga. Nikdo nám tu nic nedá zadarmo. Jak jsem říkal, důležité je, abychom nepřistupovali na hru soupeřů. Pokud nebudeme mít výpadky a budeme hrát celý zápas na sto procent, můžeme vyhrávat a hokejem se bavit.

Každý počítá s tím, že budete v druhé lize jen vítězit. Je na vás vyvíjen velký tlak, jak to vnímáte?
Šli jsme do toho s tím, že budeme favoriti v každém zápase. Nepočítáme s tím, že bychom v každém utkání měli dávat soupeřům desítku. Víme, že se proti nám bude chtít každý soupeř vytáhnout. Pokud na sebe nenecháme vyvíjet tlak a nebudeme zapomínat hrát, budeme úspěšní.