Fanoušci poprvé debatovali s vedením klubu

Aktuální zprávy
ČT 8. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Ve středu 7. srpna proběhla ve VIP prostorách zimního stadionu vůbec první otevřená debata fanoušků znojemského hokeje s vedením klubu, které zastupoval prezident Pavel Ohera, manažer Petr Veselý, trenér Jiří Režnar a kapitán Orlů Jiří Beroun. „Přál bych si, aby tato setkání byla pravidelná v horizontu 6 až 8 týdnů. Podle toho, jak bude situace vyžadovat a jak bude veřejnost cítit, že s námi potřebuje mluvit,“ říká Pavel Ohera.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Přinášíme vám výběr dotazů z řad fanoušků na vedení klubu:

Mezi fanoušky se mluví o tom, že všechny zápasy by měly začínat již o půl šesté. Co mi k tomu řeknete?
Petr Veselý: Je to pravda, všechny mistrovské zápasy kromě pátků budou začínat v 17:30. Co se týče těch pátků, budeme ještě žádat vedení ligy o výjimku, aby utkání startovala o hodinu později, tedy v 18:15 nebo 18:30. Víkendy v 17:30 jsou již zažité, ale zápasy, které začínaly v úterý v 19:15, měly rapidně nižší návštěvnost. Proto jsme přistoupili k tomuto kroku. Vedl nás k tomu i dotazník, který vyplnilo přes 700 fanoušků znojemského hokeje. Čas 17:30 volili dotazovaní jako nejideálnější řešení. Když ale návštěvnost bude razantně špatná, jsme připraveni zasáhnout.

Říká se, že Znojmo má hrát EBEL ligu pouze tři roky. Co je na tom pravdy?
Pavel Ohera: Když Znojmo podávalo přihlášku do soutěže, muselo se zaručit účastí na tři roky. Byla to garance ze strany ligy. Teď už to pokračuje jako u jiných soutěží, že se každý rok přihlašujeme. Každopádně EBEL chceme hrát dál, chceme ji hrát ve Znojmě. Pokud nám město k tomu alespoň trochu bude vytvářet předpoklady, tak tomu tak bude.

K jakým změnám došlo přes léto na zimním stadionu?
Pavel Ohera: V první řadě musím říct, že stadion není náš, ale je města. My jsme v nájmu a platíme za led, za elektřinu atd. Momentálně probíhá výměna ozvučení, která bude hotova v brzké době. Současně probíhá i rekonstrukce kabin a zázemí. Budou nové šatny pro A-tým, juniorku i starší dorost. Kupuje se i nová rolba. Co se týče osvětlení, tak výběrové řízení bylo napadeno jinou firmou a museli jsme vypsat nové. Výběr firmy proběhne v září/v říjnu a pokud jej nikdo nenapadne, tak by rekonstrukce mohla proběhnout v olympijské přestávce nebo po sezóně. Příští rok by snad konečně měla proběhnout oprava střechy, souběžně by se měl stadion i vymalovat a vyměnit mantinely a plexi. V dalších letech pak výměna sedaček, a také bychom chtěli zlepšit možnosti občerstvení na stadionu.

Měl bych otázku na pana Režnara. Jak jste se ve Znojmě zabydlel?
Jiří Režnar: Nedaleko stadionu mám byt. Moje žena je z Jihlavy, takže jsme každý rok jezdili na Vranovskou přehradu a Znojmo znám. Je to krásné historické město.

S jakým cílem vstupujete do sezóny?
Jiří Režnar: Chceme skončit co nejlépe (smích). Vedení, my trenéři i hráči chtějí úspěch. A ten úspěch je dostat se co nejvýš. Play-off je samozřejmostí.
Pavel Ohera: Pokud jsme loni udělali čtvrtfinále, tak si letos nemůžeme klást nižší cíle.

Odchovanci Martin Pláněk, Ondřej Kacetl a Jakub Stehlík odešli do české extraligy...
Pavel Ohera: V očích agentů a skautů je česká extraliga hodnocena stále výš než EBEL. Slovenská extraliga už je za námi. Extraliga je v Evropě šestá, EBEL sedmá. Předběhli nás Němci, Švýcaři, Fini, Švédi a samozřejmě ruská KHL. Martin Pláněk by ve Znojmě rád zůstal, ale pokud se má jeho kariéra dál vyvíjet, musí výš.

Jaký máte názor na rozhodčí?
Pavel Ohera: Problematika rozhodčích je na prezidiu na programu na každém zasedání. Minimálně dvě hodiny se o tom mluví. EBEL angažovala rozhodčího, který kdysi pískal NHL jako čárový rozhodčí a ten s rakouskými sudími teď pracuje. V lize je spousta zkušených hráčů, kteří prošli všemi možnými soutěži, ale rozhodčí jsou stále níž. U nich je problém v tom, že se nemají moc kde učit. Letos by měli pískat i nějací Finové, Švédové, případně Němci.

Bude v klubu nějakým způsobem figurovat Martin Stloukal?
Pavel Ohera: Martin Stloukal v klubu rozhodně nefunguje a ani fungovat nebude. Já s ním občas v kontaktu jsem, protože má přehled o zámořském a západoevropském hokeji, takže může poradit, ale to je všechno. Vzhledem k tomu, že skončil i agentskou činnost, tak už ve Znojmě nemá ani žádného hráče. Rozešli jsme se s ním v dobrém. Dvakrát udělal ve Znojmě play-off, to se cení. Pokud vás zajímá, kde bude trénovat dál, tak nevím.

Chtěla bych se zeptat Jiřího Berouna. Bude příští rok také kapitán?
Jiří Beroun: Ještě nevím, jestli bude souhlasit kabina a trenéři (smích).