Glen Hanlon: Jsem na hráče pyšný, Znojmo bude vždy v mém srdci

Rozhovory
PO 21. 3. 2022
Znojemské angažmá dopadlo pro hlavního kouče Glena Hanlona hořkosladce. Porážka 0:4 na zápasy ve čtvrtfinále se Salzburgem není to, po čem toužil, zároveň ale cítí, že tým podal výkon na hranici svých možností. „Víc úsilí už jsme do zápasů dát nemohli," přiznává v hodnotícím rozhovoru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vypadli jste ve čtvrtfinále se Salzburgem po čtyřech těsných utkáních s favoritem na celkové vítězství. Jak hodnotíte výkon týmu v této sérii?
Jsem na své hráče opravdu pyšný. Tady ve Znojmě z mého pohledu funguje speciální propojení týmu s fanoušky. Bylo krásné to vidět a zažít, za to jsem vděčný. Z pohledu trenéra chcete po svých hráčích, aby hráli jeden za druhého a pracovali tvrdě. A to přesně udělali. Víc úsilí a odhodlání jsme už do zápasů dát nemohli. Dva duely jsme ztratili v posledních deseti minutách, ten poslední byl asi jediný, kdy jsme prohrávali prakticky celý zápas. Jinak to byla vyrovnaná utkání. Ale stalo se, prohráli jsme.

Zdálo se mi, že hlavně ve druhém a třetím zápase jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Souhlasíte? Co chybělo k úspěchu?
Když jsme se na Salzburg připravovali, díval jsem se na statistiky a doufal, že bychom mohli dát pár gólů v přesilovkách, které nám celý rok šly. Obavu jsem měl ze hry pět na pět, protože vyjma pár posledních utkání v základní části jsme inkasovali hodně branek. No a nakonec to bylo přesně naopak. Defenzivně jsme hráli výborně, Pavel Kantor nás v brance držel, ale nevytvořili jsme si šance a neměli ani moc přesilovek.

Pokud bychom měli vybrat jednu věc, která se po vašem příchodu změnila, byla to určitě schopnost týmu hrát těsné zápasy s malým množstvím gólů a defenzivní hra celkově. Byl to váš záměr?
Když jsem obdržel nabídku od Znojma, měl jsem dva dny na sbalení věcí doma v Kanadě. Za tu dobu jsem viděl hodně videí se zápasy Orlů a z nich bylo jasné, že tým dobře bruslí a je silný v ofenzivě a přesilovkách. S těmi jsem neměl nic společného, to byla práce Jirky Berouna. V týmu bylo hodně hráčů, kteří se na přesilovkách mohli střídat, nebylo třeba do toho zásadně sahat. Co jsem chtěl udělat a kde jsem cítil, že může být můj přínos, bylo zlepšení oslabení a obecně hry dozadu. V některých zápasech to fungovalo výborně, jindy jsme s tím měli problémy.

“Radim Matuš je jeden z nejlepších kapitánů, co jsem zažil.“

Glen Hanlon (trenér Orlů Znojmo)

Jaká je budoucnost Glena Hanlona? Už víte, kde vás uvidíme v příští sezóně?
Teď opravdu nevím. Působení ve Znojmě jsem si užil, bylo pro mě ctí být součástí tohoto týmu a města. Nebyla tu žádná negativa, opravdu se mi líbilo tady bydlet, zažít místní fanoušky. Bude to vždy mít místo v mém srdci. Ale stále je brzy po sezóně, porážka bolí a uvidíme, co budoucnost přinese.

Když se ohlédnete za svými pěti měsíci ve Znojmě, jak tuto zkušenost hodnotíte? Překvapilo vás něco?
Víte co... Byl jsem tady sám a v mé fázi života už pro mě nebylo podstatné nic jiného než hokej. Jaký tým máme, jaké vybavení máme, jaké fanoušky máme. Z určitého pohledu mám jednoduchý život. A tyhle věci byly stoprocentní. Všichni se ke mně chovali výborně, rád jsem pracoval s českými i zahraničními hráči. Něco vám řeknu... čeští hráči, které jsem tu měl, jsou velmi emotivní. Hrál jsem a koučoval ve své kariéře spoustu osobností, ale Maty (Radim Matuš, pozn. red.) je jeden z nejlepších nebo možná dokonce úplně nejlepší kapitán, kterého jsem zažil. Pomohl mi s tolika věcmi, snažil se být vůdcem mužstva a opravdu má tento klub a město v srdci. V lize není moc týmů, které mají takové hráče. Jsem rád, že jsem tu byl a mohl to zažít.