Halász ve zlaté helmě: Ukázala se síla mužstva

Rozhovory
SO 2. 3. 2019
Po grandiózním obratu v Linzi zůstávaly dveře kabiny hostů dlouho zavřené. Tentokrát ne kvůli důrazné promluvě do duše po prohraném utkání, ale kvůli vítěznému pokřiku, který si celé mužstvo po obratu náležitě užilo. K rozhovoru pak brankář Tomáš Halász vypochodoval se zlatou helmou na hlavě. „Je to naše letošní tradice, v kabině ji po vítězném utkání předává nejlepšímu hráči zápasu ten, kdo ji měl naposled," vysvětloval.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Do branky jste se dostal od druhé třetiny, už neinkasoval a sledoval vydřený obrat svých spoluhráčů. Jak zápas hodnotíte?
Linz se trochu víc začal soustředit na bránění, i když hlavně ve druhé třetině tam ještě nějaké větší šance měl. Ty jsme ale ustáli, dali kontaktní gól na 1:3 a osobně si myslím, že poté ve třetí třetině už jsme byli lepším mužstvem, vytvořili si šance a nakonec šli za vítězstvím.

Co se dělo v kabině po první třetině, kterou tým prohrál jednoznačně 0:3?
Jasně, z naší strany to byl strašný výkon. A to ještě Teemu Lassila chytil další góly. Ale nevěšeli jsme hlavy, samozřejmě padla ostřejší slova, i mezi sebou jsme si jako hráči něco řekli. Pořád ale zbývalo čtyřicet minut a my věděli, že když budeme hrát jinak, můžeme s tím zápasem něco udělat.

“Musím v první řadě pochválit fanoušky, jak naše, tak ty jejich. Ve vyprodané hale a v takové atmosféře se brankáři chytá super.“

Tomáš Halász (Orli Znojmo)

První znojemský gól padl trochu kuriózně, po zkoumání videa se pak čas vracel o dvě a půl minuty zpět. To je docela hodně. Jak jste to vnímal?
Hrálo to do karet spíš nám, měli jsme díky tomu více času na další gól a honbu za vyrovnáním. Nějak zvlášť jsem to ale jako brankář nevnímal. Dvě a půl minuty je sice dost, ale bylo to v polovině zápasu. Nebyl to problém.

Co jste si říkal ve chvíli, kdy pět minut před koncem za stavu 3:3 dostali domácí možnost přesilové hry, ve které jsou tradičně velmi silní?
Musím říct, že mužstvo v tu chvíli bylo sebevědomé a docela jsme si věřili, že oslabení ubráníme. Už předtím v zápase se nám to povedlo a ten jeden gól, co oni v zápase z přesilovky dali, byl spíše náhodný. Ukázala se síla mužstva.

Zápasy v Linzi nebývají pro gólmany jednoduché, padá hodně gólů, domácí hrají hodně nátlakový hokej. Jak se vám chytalo dnes?
Musím v první řadě pochválit fanoušky, jak naše, tak ty jejich. Ve vyprodané hale a v takové atmosféře se chytá brankáři super. Když se pak jako gólman chytíte, povede se vám pár zákroků, je z toho skvělý zápas. Na druhou stranu když vám tam naopak spadne pár puků, radši byste byli někde jinde.

V tabulce máte díky této výhře náskok šesti bodů na třetí Dornbirn, jak vidíte šance na play-off?
Je to jen o nás. Přiznám se, že osobně tabulku vůbec nesleduju. Pokud budeme vyhrávat, do play-off se dostaneme.