Hamanovi hlídá hokej hlava

Aktuální zprávy
SO 21. 10. 2006
Z n o j m o - Hvězdou zápasu s Třincem mohl být vyhlášen <b>Radek Haman</b>. Vstřelil vítěznou a pojišťovací branku, ale největší podíl na svých trefách přikládá svým spoluhráčům. „Oba dva góly, které jsem dal, byly hlavně o přihrávkách, protože jsem je střílel z místa snad ještě pod trubkama pod ledem.“ Ta první mu přistála na hokejce po skvělé zadovce Dopity, druhá po přisunutí parťáka z lajny Pláška. V obou případech měl nabito ostrými a pálil z první.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Haman není typem hráče, který rozhoduje zápasy brankami. Nevzpomíná si na utkání, ve kterém dvakrát skóroval. „Mám pocit, že jsem se vystřílel už do konce sezóny. Že budu mít v šestnáctým kole už tři góly, to jsem fakt nečekal. Ale jsem spokojený.“

Haman je typem hráče, který odvádí černou práci. Často zaskakuje za ofenzívní obránce, nebojí se vjet do mlýnice před brankou soupeře, kde je zvyklý na tvrdý kontakt se soupeřem. V tomto utkání pocítil i jiný způsob ataku soupeře. Úplně mimo hru jej zkoušel vyprovokovat několika seknutími přes lýtka mladík Frolo. S obdivuhodným klidem to přestál. „První myšlenka je ohnat se,“ přiznává znojemský veterán. Hned to ale vysvětluje: „Jsem na to zvyklej dostávat u branky. Na to první bouchnutí nějak člověk instinktivně chce zareagovat. Ty další už mi nevadí, počítám s tím, že přijdou. Důležitý je opravdu ustát tu první ránu, neohnat se, nefaulovat. Pak už vím, že bude dál provokovat, že to bude zkoušet. To si musí pohlídat hlava.“

Frolovy provokace bral s úsměvem: „Sice je to nesportovní, ale on si neuvědomil, že mě v ten moment dostává daleko víc do zápasu. Takže mi tím vlastně pomohl.“ A pomohl tím i Orlům, kteří se otřepali po nepovedeném zápase s Kladnem a zase získali potřebnou sebedůvěru.

Extraliga pádí rychlým tempem dál a jedno vítězství nemůže uspokojit. Vědom si toho je i Radek Haman: „Čekají nás zase těžcí soupeři a o vyrovnanosti tabulky už nemá vůbec cenu mluvit. Bylo by to pěkné, kdybychom nastartovali další šňůru.“