Hodek připravil vyrovnání

Aktuální zprávy
ST 11. 12. 2002
Z n o j m o - Svůj první extraligový bod v dresu Znojma si za nahrávku na vyrovnávající trefu Urama připsal útočník <b>Daniel Hodek</b>. S chutí hrající křídlo připravilo svým spoluhráčům i další gólové příležitosti, ty však pohříchu zůstaly nevyužity. "Chtěl bych se vrátit do extraligy a doufám, že to bude tady," říká hráč prvoligového Žďáru, který ve Znojmě nastupuje na střídavý start.

Proti Vítkovicím nastoupil stejně jako v Českých Budějovicích na křídle třetí řady vedle Pláška a Baruse a prezentoval se zodpovědným a kvalitním výkonem. Právě Miroslav Barus byl nejčastějším adresátem jeho přihrávek před branku. Největší šanci pro něj připravil chvíli po gólu hostů na 2:1, ale úplně volný Barus přestřelil. "Mohl z toho být gól, ale nebyl, škoda. Příště to může být zase lepší," lakonicky poznamenal Hodek. Přesto byl se svým výkonem spokojen: "Docela to šlo, hrálo se mi dobře." Z rozhodujícího momentu zápasu také nedělal žádnou vědu: "Vzal jsem puk u mantinelu, viděl jsem, že tam chybí bek, tak jsem najel do pásma. Nechal jsem puk v tandemu za sebou Uramovi, který to dal. Hlavně že jsme zachránili alespoň bod."

Daniel Hodek je odchovancem jihlavské Dukly, se kterou si zahrál i dvě sezóny v extralize, včetně baráže se Znojmem. Letos v létě z Jihlavy přestoupil do konkurenčního Žďáru, odkud si jej Znojmo vypůjčilo. "Rád bych se do extraligy zase vrátil a doufám, že to bude tady. Je tady pohoda a líbí se mi tady," pochválil své nové působiště. Přesto se po zápase rychle balil a jel zase na Vysočinu, odkud jej čeká dlouhá cesta do Chomutova. "Zítra nastoupím zase za Žďár. Jsem rád, že se můžu ukázat ve Znojmě, třeba i s výhledem na příští sezónu," dodal.

Orly v současné době trápí velká marodka a i z toho důvodu se Hodek ve Znojmě objevil. Kromě zraněných Ludvíka s Procházkou a nemocného Vorla bude v nejbližších dnech trenér Hořava postrádat i Romana Erata, který odstoupil v průběhu posledního zápasu. Aniž by situaci někdo výrazně pomohl, puk málem amputoval Eratovi poslední článek malíčku. Od druhé třetiny jej v sestavě nahradil Milan Mikulík, který nastupoval vedle Kumstáta a Puchera.

Právě Peter Pucher byl v závěru zápasu nejvytíženějším mužem, když v prodloužení nastupoval také v prvním útoku s Uramem a Plchem. Na svou vytíženost si ale nestěžoval, naopak ji přivítal: "Pro hráče je lepší, pokud je víc ve hře."

Znojemský kapitán se po několika zápasech opět vrátil k mladým spoluhráčům, kterým pomáhal už v úvodu sezóny. Rozdíly ve hře popsal následovně: "Mladší kluci se určitě víc snaží jít přímočařeji na branku, nešpekulují, hrají takový ten jednoduchý efektivní hokej. Na druhé straně, když jsme tam s Markem, víme kdo kdy kam najede a je to pro mě jednodušší. Je to prostě jiný hokej, ale já se přizpůsobím."