Orli Znojmo Orli Znojmo

Hokej je zpět! Na Vídeň jen za 50 Kč, Fryčerův dres půjde ke stropu

Hokejová sezóna je tady. A ve Znojmě odstartuje speciálním zápasem proti atraktivnímu soupeři. Nedělnímu střetnutí s Vídní bude předcházet ceremoniál k uctění památky zesnulé hokejové legendy Miroslava Fryčera. Vstup na utkání bude za symbolických 50 Kč.

Jedna z největších československých hokejových osobností, Miroslav Fryčer, měl za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Už v mladém věku si zahrál na dvou mistrovstvích světa i olympijských hrách 1980 v Lake Placid. O rok později se rozhodl emigrovat a za dramatických okolností utekl z turnaje ve Švýcarsku za svým snem v podobě NHL.

“Mirek byl bezpochyby největší hokejovou osobností, která kdy v našem klubu působila.“

Pavel Ohera (prezident klubu Orli Znojmo)

V Quebecu mu v adaptaci na nový život pomáhali slovenští bratři Šťastní, dres místních Nordiques ale Fryčer oblékal jen necelý rok. Poté se přesunul do Toronta, kde slavil mnohem větší úspěchy. V roce 1985 si jako první Čech zahrál NHL All Star Game. Dohromady nastřílel v NHL devět hattricků, víc jich dali ve slavné lize z Čechů jen Jaromír Jágr a David Pastrňák. V lednu 1986 zaznamenal jako první Čech v utkání NHL dokonce čtyři branky.

„Mirek byl bezpochyby největší hokejovou osobností, která kdy v našem klubu působila. Zanechal tu obrovskou stopu a myslím si, že je jen správně, když jeho památku uctíme minutou ticha, symbolickým vyřazením jeho čísla 14 a zavěšením dresu pod strop," nastiňuje prezident klubu Pavel Ohera. O vytažení Fryčerova dresu se postará jeho celoživotní kamarád a další hokejová legenda Peter Šťastný.

Klub přišel pro tuto událost se speciální akcí, vstupné na zápas proti Vídni bude za symbolických 50 Kč nebo 2 Eura. Vstupenky je již nyní možné kupovat online v předprodeji na portálu Enigoo zde.

Navíc tři vylosovaní majitelé permanentních karet obdrží elektroniku od společnosti Tesla Smart CZ, která věnovala pro fanoušky Orlů produkty v hodnotě více než 10 000 Kč.

Podmínky vstupu na nedělní zápas budou stejné jako na přípravná utkání před sezónou (zejména jde o prokázání bezinfekčnosti). Více informací přineseme před zápasem.