Hokej je zpět! Orli si letí srovnat účty do Ostravy

ST 2. 8. 2017
Koloběh přípravných utkání na novou sezónu se opět rozbíhá. Znojemští hokejisté se na úvod podobně jako loni střetnou s Vítkovicemi. Zatímco tehdy Orli v domácím prostředí neuspěli, letos se pokusí s obměněným kádrem zahájit nový ročník vítězstvím. Zápas je na programu ve čtvrtek od 18 hodin.
» Hvězda soupeře
Rostislav Olesz byl draftovaný do NHL v prvním kole jako sedmý v pořadí a během své kariéry si v nejlepší soutěži světa připsal úctyhodných 365 startů

Ačkoliv znojemský kádr doznal za uplynulý rok mnoha změn, vzájemný duel dvou moravských celků bude jistě doprovázet velká chuť Orlů vytáhnout se na extraligového soupeře a zvítězit. Hlavní motivaci představuje touha oplatit porážku z loňské přípravy 1:7.

"Oba týmy se méně nebo více obměnily, takže to je jen statistický poznatek. Pro nás je to druhé utkání, pro Znojmo první, vnímáme Znojmo jako houževnatého oponenta, ale především se chceme soustředit logicky na sebe," nepřikládá loňskému vítězství žádnou váhu kouč domácích Jakub Petr.

Pro Vítkovice tak půjde podobně jako loni již o druhý přípravný zápas (v prvním suverénně porazily Havířov 8:2), Znojmo letos vyjede na led k zápasu vůbec poprvé. Vítkovický trenér však prozradil pro klubový web, že jeho mužstvo naskočí do utkání v odlišné sestavě, než ve které hrálo proti Havířovu. Pro řadu hráčů se tak bude jednat rovněž o první utkání po letní pauze.

Ani Znojmo nenechá své klíčové hráče po náročné přípravě odpočívat a odjede do Ostravy podle posledních zpráv téměř s kompletním kádrem. Točit se budou čtyři formace a v bráně by se měl objevit někdo z dvojice Marek Schwarz a Tomáš Halász.

Utkání bude zajímavé pro čerstvou posilu Orlů Erika Němce, který přišel na jih Moravy právě z Vítkovic. Speciální moment bude především pro hlavního trenéra znojemské střídačky Romana Šimíčka, který za domácí v minulosti nastoupil do pěti set sedmdesáti pěti extraligových střetnutí a řadu let nosil kapitánské céčko.

"Na zápas se opravdu hodně těším. Odehrál jsem tam spoustu sezón, na stadionu znám dá se říct téměř všechny. Že bych to bral ale nějak prestižně, to se zas říct nedá. Těším se také hodně, že nám to konečně ukáže po dvou týdnech tvrdé přípravy na ledě, kdo je jak schopný hrát na takovéto úrovni. Bude to trošku i odměna pro hráče, že si po takové době a tvrdé dřině konečně zahrají zápas. Myslím si, že se na to všichni těší," přiblížil svoje pocity z návratu do OSTRAVAR ARÉNY Roman Šimíček.