Hokejové úterý ve Znojmě, zápas odehraje reprezentace i domácí Orli

PO 12. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Hned dvě hokejová představení na znojemském zimním stadionu nabídne úterní odpoledne. Zatímco od 13:30 sehrají české reprezentantky poslední ze tří přátelských utkání s Ruskem, v 18:00 startuje odvetný zápas znojemských Orlů s prvoligovou Jihlavou. Právě Dukla je zatím jediným ze tří soupeřů, který Jihomoravané nedokázali v přípravě porazit.

Kemp reprezentantek ve Znojmě vrcholí

⇒  Česko - Rusko

Přípravný kemp českých a ruských hokejových reprezentantek ve Znojmě spěje ke svému konci. Po týdnu tréninků a dvou zápasech zbývá v úterý od 13:30 hodin odehrát poslední vzájemné utkání. Češky, které budou bojovat příští rok na domácím šampionátu divize I o návrat mezi světovou elitu, drží s aspirantkami na olympijskou medaili krok. Přesto v obou víkendových zápasech těsně prohrály.

Po porážkách 2:3 a 1:2 chtějí svěřenkyně trenérů Jiřího Vozáka a Petra Tejrala v úterý konečně vyhrát. V Českém dresu se pravděpodobně opět představí znojemská odchovankyně Petra Herzigová.

HC Dukla Jihlava

Jihlavští hokejisté odehráli v přípravě o jeden zápas více než Orli, tedy čtyři. Na svém kontě mají po dvou výhrách a dvou prohrách. Cenný je především skalp extraligových Pardubic (5:2). Nestačili však na reprezentační výběr Francie (3:4) a minulý čtvrtek podlehli vysoko 1:6 Olomouci. "Dostali jsme za vyučenou. Výsledek je z naší strany mizerný, ale soupeř si jej zasloužil. Od začátku utkání byl důraznější, měl lepší pohyb. My jsme dělali hlouposti," hodnotil smolný zápas kouč Petr Vlk pro web Jihlavy.

Momentálně nejznámějším hráčem na soupisce je Viktor Ujčík, trojnásobný mistr světa. Ten se ve dvou zápasech zasloužil o dvě branky. Zda na Vysočině jednačtyřicetiletý útočník zůstane, ještě není známo. Mezi tyčemi se točí trio Lukáš Sáblík, David Rittich a junior Tomáš Fučík. Znojemský fanoušek si jistě také pamatuje jméno útočníka Tomáše Čachotského, který na jihu Moravy dvě sezóny působil.

Z kabiny Orlů

⇒  Gólman Jakub Čech zasáhne do duelu s Jihlavou

Orli ve čtvrtek porazili extraligový Mountfield rozdílem 2:1. O góly se zasloužili Adam Havlík a Aleš Sova. Na svém kontě tak Znojmo má dvě výhry a jednu prohru právě s Jihlavou, což se bude v úterý jistě snažit odčinit. Na Vysočině podlehlo těsným rozdílem 3:4. Jeden z gólů vstřelil i Aleš Kilnar, který je v týmu na čtrnáctidenní zkoušce. "Aleš Kilnar je jedním z nejlepších hráčů svého ročníku v republice. Má výborný odhad útočných situací. Rezervy má ale v obranné činnosti, na nich se musí pracovat," hodnotí devatenáctiletého forvarda trenér Režnar.

V brance střídá trenérské duo Jiří Režnar - Milan Navrátil všechny tři gólmany. "Brankáře ještě jednou vyzkoušíme všechny ve stejném pořadí, poté už se budeme muset rozhodnout, zda si nechat všechny tři, nebo jeden dostane černého Petra," řekl kouč. Do branky se tak znovu postaví Jakub Čech, který zaujal svým výkonem v první zápase sezóny proti Mladé Boleslavi. Za svá záda pustil jediný kotouč.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Ullberg – Thomas, Štach, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Magovac, Krejčiřík – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Kilnar, Šeda, Beránek – Rožník, Bartoš, Müller.

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Kaláb, Dobrovolný, Andersons, Kolda, Podlipnik, Štebih, Jícha, Tobola – Čachotský, Zeman, Mikeš – Velecký, Ujčík, Prokš – Pěška, Hubáček, Malec – Přidal, Kadlec, Zídek.