Hokejový svátek je tu! Nevoga aréna hostí mezistátní utkání

Reprezentace
ST 10. 4. 2019
Čeští hokejisté vstoupí dnes od 19 hodin ve znojemské Nevoga aréně do programu Euro Hockey Challenge. Jejich soupeřem bude Rakousko. Vstupenky jsou stále k dispozici!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Reprezentace se do Znojma přesunula již v neděli. Absolvuje zde přípravu na světový šampionát na Slovensku, který začíná přesně za měsíc a právě ve středu čeká na svěřence trenéra Miloše Říhy přípravný zápas proti Rakousku v rámci série Euro Hockey Challenge.

"V této fázi bychom určitě nechtěli hrát se Švédy nebo s Rusy, ty budeme mít na turnaji v Brně. Možná by nebylo od věci změřit síly třeba se Švýcary. Ale musíme si uvědomit, že na mistrovství světa potkáme také týmy, jako je Rakousko. Je třeba naučit se proti nim hrát. Navíc nemám rád rozdělování soupeřů na silnější a slabší. Kvalitu má dneska každý. Utkání Euro Hockey Challenge nám v tomto ohledu mohou pomoci," podotkl Říha.

Ve Znojmě tvoří kádr české reprezentace 28 hokejistů. Na první souboj s Rakouskem zůstanou mimo sestavu obránci Petr Zámorský, Adam Polášek, útočníci Hynek Zohorna, Robin Hanzl a Dominik Kubalík. "Jednotlivé pětky chceme vyměnit. V Linci bude zase jedna jiná pětice sedět a naskočí ta, která vynechá první zápas," doplnil asistent Robert Reichel.

Na domácí půdě se čeští hokejisté utkali s Rakušany naposledy během MS 2015, v Praze reprezentanti vyhráli 4:0. Znojmo už jednu vzájemnou bitvu hostilo, na jaře 2005 slavili Češi poměrem 5:4. Zajímavostí je, že český národní tým nastoupil proti Rakousku zatím jedenáctkrát a pokaždé zvítězil.

Vstupenky stále k dispozici

Vstupenky na utkání jsou stále v prodeji. Buď online na hokejkaticket.cz nebo přímo na pokladně Nevoga arény. Ta bude otevřena ve středu od 13 hodin až do startu utkání.

Jako vždy budou i před utkáním Česko – Rakousko probíhat bezpečnostní prohlídky odpovídající významu mezinárodní akce. Proto prosíme, aby fanoušci ke stadionu přišli s dostatečným časovým předstihem. Díky tomu se mohou vyhnout případným frontám. Co se týče parkování, bohužel nebude možné využít parkovací plochy přímo před Nevoga arénou. Děkujeme za pochopení. Areál arény se bude otevírat 90 minut před utkáním.

Na co se těšit?

V první řadě samozřejmě na parádní hokej! Co se bude dít kolem ledové plochy? Českou státní hymnu zazpívá herečka a znojemská rodačka Nikol Kratochvílová. V první komerční přestávce je přichystané choreo. Přestávkové soutěže zprostředkují partneři národního týmu ŠKODA AUTO a společnost Tipsport. Před startem druhé třetiny bude oceně dvanáctiletý Vojtěch Horňák z Hodonína, který cestou domů z tréninku zachránil lidský život.

Předpokládaná sestava české reprezentace:

Langhamer – Kundrátek, Kolář, F. Pavlík, Jordán, Mozík, Krejčík, Klok, T. Dvořák – Řepík, T. Zohorna, Sekáč – Tomášek, Fořt, Červený – Š. Stránský, Mertl, P. Zdráhal – R. Pavlík, R. Zohorna, O. Beránek.