Hokejový víkend je tu! Nevoga aréna hostí v sobotu Dornbirn

PÁ 22. 9. 2017
Na Orly čekají během následujícího víkendu dva zápasy ve dvou dnech. V sobotu od 17:30 přivítají rakouský Dornbirn. Využijte akci Family Weekend a vyrazte do Nevoga arény s celou rodinou!
» Hvězda soupeře
Sean McMonagle je znojemským fanouškům jistě známý, neboť ještě před rokem oblékal dres s Orlem na hrudi. Nyní přesídlil tento kanadský útočník do Dornbirnu, kde doposud přispěl jednou asistencí

I Dornbirn přes léto zčásti obměnil kádr. Do svých řade přivítal například reprezentačního gólmana Francie Ronana Quemenera, Slovince Žigu Panceho, Švéda Henrika Neubauera či Kanaďana Seana McMonagla, jenž ještě loni působil ve Znojmě.

Doposud vyhráli svěřenci kouče MacQueena jediné utkání. V prvním kole porazili těsným výsledkem Salzburg, v tom třetím pak nestačili na Bolzano. Na svém kontě dále mají dvě prohry po prodloužení s Innsbruckem a se Záhřebem. Není tedy divu, že si Rakušané budou chtít ve Znojmě spravit chuť. "Český tým pro nás bude těžkým oříškem. Vstoupili dobře do soutěže, jsou rychlí a silní. Musíme se poctivě připravit," hlásí obránce Brian Connelly, jenž je s šesti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem týmu.

Orli se vracejí do Nevoga arény po dvou venkovních zápasech, v nichž vybojovali tři body a nadále jim tak náleží pozice v horní polovině tabulky. Dobře si vede i brankář Marek Schwarz, jenž je s úspěšností 95,30 % druhým nejlepším gólmanem ligy.

"Nečeká nás nic lehkého. Od Dornbirnu očekáváme rychlý a defenzivní hokej," reaguje znojemský útočník Colton Yellow Horn, který má na svém kontě dvě branky a tři asistence.

Family Weekend

Vedení klubu připravilo na víkendové zápasy proti Dornbirnu a Záhřebu speciální akci. Využijte Family Weekend a vezměte na hokej celou rodinu! V sobotu při koupi dvou vstupenek získáte jednu zcela zdarma. Více informací v článku zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
32 20 9 2 1 124:83

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 3. 10.
body 8 4
aktuální forma Fehérvár – Znojmo 1:2
Klagenfurt – Znojmo 3:1
Znojmo – Salzburg 4:0
Dornbirn – Záhřeb 3:4p
Bolzano – Dornbirn 4:1
Dornbirn – Innsbruck 3:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 5 bodů (2 + 3) Brian Conelly, 6 body (3 + 3)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 3 body (0 + 3) Brian Conelly, 6 body (3 + 3)
brankář Marek Schwarz (95,30 %) Ronan Quemener (89,80 %)
využití přesilovek 26,70 % 20,00 %
úspěšnost oslabení 88,90 % 70,60 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Mark Lemelin, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí: #76 Matjaz Hribar, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Lattner, Bořuta, Šnajnar, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák.
Quemener – Magnan, Connelly, McMonagle, Gauthier, Caruso, Vallant, Wolf – Pance, Arniel, Grabher Meier – Macierzynski, Timmins, Reid – Sylvester, Häussle, Fraser – Haberl, Neubauer.