Hon za play-off pokračuje! Znojmo odcestuje do Maďarska

ST 1. 2. 2017
Netradičně ve čtvrtek se v maďarském Fehérváru odehraje souboj domácích čertů s jihomoravskými Orly, kteří přijedou hájit čerstvě nabytou druhou pozici v nadstavbové tabulce. Úvodní vhazování je na programu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Kanaďan Justin Maylan táhne společně s Andrew Sarauerem klubovou produktivitu. Oba si připsali již 39 bodů.

Nejvýchodnější účastník EBEL nezažívá vůbec povedenou sezónu. Základní část skončil na předposlední pozice a o moc lépe si nevede ani v nadstavbové části. Ačkoliv bodoval ve třech ze čtyř odehraných zápasů, z výhry se radoval pouze jedinkrát. Ve druhém kole si vyšlápl na Villach, díky čemuž de facto usnadnil Znojmu cestu na postupové příčky. Výčet pozitivních věcí tím však končí. Prohry s Grazem, Lublaní a Dornbirnem poslaly Fehérvár znovu na předposlední pozici. Šestá Lublaň je navíc poslední jen díky horšímu skóre.

Čtvrteční soupeři se v letošním ročníku utkali již čtyřikrát, teoreticky by se tak měli důkladně znát. Skutečnost je ale jiná. Dosavadní vzájemné zápasy totiž odkoučoval Jiří Režnar, pro znojemského trenéra Romana Šimíčka tak půjde o premiéru na maďarské půdě a může se pokusit Fehérvár zaskočit. Tomu se letos dařilo v soubojích dvou nerakouských mužstev o něco lépe, když si připsal sedm bodů, zatímco Orli jen pět.

Hlavní muž na maďarské střídačce si je dobře vědom toho, že Orli můžou s novým koučem působit jeho svěřencům problémy: "Pod novým trenérem jim to zase šlape. Znojmo má dobrý tým se spoustou individualit, snaží se držet kotouč hodně na hokejce. Musíme je dostat pod tlak a vyvarovat se laciných gólů." I jeho zmiňovaný protějšek na druhé straně barikády si uvědomuje rostoucí sílu svého mužstva. "Tým je pořád lepší a lepší. Ještě ale nejsme tam, kde chceme být. Musíme nadále tvrdě pracovat. V Maďarsku musíme využít naše šance," prozradil Roman Šimíček.

Český celek zažívá herně i výsledkově daleko lepší nadstavbu než jeho protivník. Nejprve si smlsnul na Dornbirnu a Lublani, načež sice následovala porážka od Grazu, chuť si ovšem vylepšil v přímém souboji o druhé místo s Villachem, který udolal v posledním domácím utkání. Hlavního znojemského lodivoda může těšit i fakt, že se mu pomalu ale jistě začínají vracet na led dlouhodobí marodi. Antonín Bořuta už by měl být připraven, trojice Patrik Novák, Marek Györi a Tomáš Plíhal už byla na ledě, na zápas ale ještě nejsou připraveni.

» Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 13 12 3 0 111:100

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 2. 5.
body 11 5
aktuální forma Znojmo - Villach 4:2
Graz - Znojmo 3:1
Lublaň - Znojmo 1:2
Dornbirn - Fehérvár 1:0p
Fehérvár - Lublaň 3:4sn
Fehérvár - Villach 6:2
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 36 bodů (15 + 21) Andrew Sarauer, 39 bodů (15 + 24)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 28 bodů (3 + 25) Antonin Manavian, 23 bodů (11 + 12)
brankář Marek Schwarz (90,3 %) Zoltan Hetenyi (91,3 %)
využití přesilovek 21,3 % 16,4 %
úspěšnost oslabení 81,3 % 79,6 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#29 Trpimir Piragic, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Lattner, Biro, Kadeřávek – Csamango, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Wronka – Vodný, Da Costa, Podešva – Špaček, Šeda, Hughesman.
Hetényi – Sagert, Manavian, Schiestel, Owens, Sziranyi, Orbán, Szabo – Koger, Vas, Sofron – Erdely Sarauer, Bodo - Sarpatki, Maylan, Orban - Beauregard, Reisz, Vincze.