Hořava: Je třeba vrátit se do práce

Aktuální zprávy
ÚT 24. 10. 2006
Z n o j m o - Znojemští orli pokračují v sérii nepovedených utkání. Ne, že by měli smůlu a prohráli nešťastnými góly nebo díky nepřízni rozhodčích, většinou si za prohry mohou sami. Trenér <b>Miloslav Hořava</b> vytýká hráčům malé nasazení: „Hráči přistoupili k zápasu laxně, začalo to hned v úvodu dvojnásobnou přesilovkou, pokračovalo to celý zápas.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V extralize jsou na plánu ještě dvě kola, pak bude následovat extraligová přestávka, která by při letošním tempu mohla přijít vhod. Nabízí se myšlenka, jestli pomůže i Orlům. Hořava to ale odmítá: „Nemůžeme na nic čekat, protože nemá cenu na nic čekat. Ono nic nepřijde. Musíme tomu jít naproti.“ Znojemský trenér opustil svůj „chválící“ tón a nepokrytě hráče káral: „Nemůžu říkat, že jsme spokojeni, když hrajeme šíleně a navíc prohráváme.“

Současně ale odmítá myšlenku na nějaké výměny, které by mohly přinést mužstvu nový impuls: „Nepotřebujeme žádné impulsy, nepotřebujeme nikoho měnit, jsme spokojeni s tím, co máme. Potřebujeme vrátit hráče zpátky do práce. Potřebujeme, aby dělali to co dřív. Fungovalo nám to 15 zápasů, tak nevidím důvod, proč by nám to nemělo fungovat dál.“

Hořava se ještě vrátil ke svému varování, které pronesl směrem k novinářům v době, kdy Znojmo vedlo soutěž. Prohlásil tehdy, že velká medializace Znojma není pro hráče dobrá. „Před pár dny jsem tady byl za blbce, když jsem řekl, že nám ubližuje pozornost médií a nyní se projevuje, že jsem měl pravdu, že nám to ublížilo. Pro klub je to samozřejmě dobře a velmi důležité, že jsme v médiích. Ale vidíte, co to s hráči udělalo, ať si to uvědomují nebo ne,“ sděluje znojemský trenér.

foto/Miloslav
≡  Nejlepší střelec Orlů Roman Erat už šest zápasů neskóroval
Po zápase byl smutný i nejlepší střelec Orlů Roman Erat. „Každý prohraný zápas je zklamáním,“ říká jakoby na omluvu. Příčinu mizérie vidí hlavně v produktivitě: „Měli jsme nějaké šance, ty jsme neproměnili, dostali jsme zbytečné góly a za stavu 0:3 už se nám těžko hrálo. Základ je neproměňování šancí. Prostě nám to tam nepadá, na každý gól se strašně nadřeme a tím se ztrácí lehkost. Když nejde něco samo, tak nejde nic. Pak hrajeme hrozně složitě.“ Nehledá omluvy, cizí vlivy, míří do vlastních řad. „Je to čistě v nás. Budeme na tom muset asi ještě hodně zapracovat. Do každého zápasu jdeme naplno, chceme vyhrát, hlavně doma. Ale že bychom byli v nějakým stresu, to zatím nepociťujeme,“ dodává Erat.

Utkání nedohrál Jiří Dopita. Obavy o jeho zdraví rozptýlil po zápase trenér Hořava: „Nemá žádné problémy, nechali jsme ho odpočinout. Je to jeden z mála hráčů, který si plní všechno, každý zápas hraje na vysoké úrovni. Zaslouží si oddychnout.“

Pohled na extraligovou tabulku po posledním odehraném kole dává jasně za pravdu všem, kteří tvrdili, že bude letošní ročník mimořádně vyrovnaný. Bodový rozdíl mezi prvním a desátým mužstvem je pouhých pět bodů. Slavia, která byla ještě před časem poslední s velkou bodovou ztrátou už nakukuje do středu tabulky a Orli, kteří v té době vévodili lize, jsou šestí. Z toho vyplývá jednoznačný závěr. Každý bod je důležitý, žádný mančaft si nemůže dovolit několikazápasovou šňůru bez výhry. Orli se budou muset rychle sebrat a znovu nastartovat sérii vítězství.