Hořava obdivuje znojemskou partu

Rozhovory
PO 10. 4. 2006
Z n o j m o - Pod vedením hlavního trenéra <b>Miloslava Hořavy</b> dosáhli Znojemští orli dosud největšího úspěchu během svého působení v extralize. Loni přišel společně s Janem Votrubou do rozjeté soutěže, v době, kdy se týmu zrovna nedařilo. Navíc v průběhu sezóny Orly opustily největší hvězdy. S mužstvem už se toho moc provést nedalo a to minulý ročnik zakončilo v historii nejhorším umístěním v nejvyšší soutěži. Letos měli možnost být u týmu už od začátku letní přípravy, podílet se na budování kádru dle svých představ a vtisknout mu jinou tvář, než na co byli všichni až dosud zvyklí. Větší důraz na obrannou práci, podpořený skvělým Trvajem v brance, je přivedl až těsně před práh finále.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Po posledním utkání jste byl zklamaný. Už to trochu vyprchalo a uvědomujete si, že jste vedl třetí nejlepší mužstvo v republice?
Trochu to vyprchalo, ale není důvod k nějakým velkým oslavám. Samozřejmě jsem rád, že jsme třetí, je to výborný pro mančaft.

Byl nějaký rozdíl mezi sériemi s Vítkovicemi a se Spartou?
Určitě. Proti Spartě jsme nebránili tak dobře, trochu jsme změnili styl. Neplnili jsme tak dobře defenzivní úkoly.

Nemohla za to únava kvůli úzkému kádru a hře na tři pětky?
Pořád se to omílá, že jsme měli málo hráčů, ale únavou to nebylo, nedojeli jsme na kondičce. Srazila nás špatná produktivita, odklonilo se od nás štěstí.

Tým se opíral o výkony Trvaje, byl nejvíce vytíženým brankářem v základní části. Jako jediný překonal hranici tří tisíc odchytaných minut a chyběl pouze v jediném utkání.
Klobouk dolů před Jirkou Trvajem! Ještě jsem nezažil gólmana, který by celou sezónu odchytal v takové formě. Mrzely ho góly v posledním utkání, ale nemáme mu co vytknout.

Hráči hráli se zraněními, Ondřej nastoupil, ačkoliv to vypadalo, že už si letos nezahraje, tajil se zraněný Bičánkův nárt. Bylo těch šrámů víc, které nevyšly najevo?
Mojžíš hrál se zraněním, bylo tam víc zranění, skoro každý něco měl. Mně se ale na těch klucích nejvíc líbilo, že ani na chvíli nepochybovali o tom, že nenastoupí. Čakajíkovi jsme start zakázali, protože po otřesu mozku by to bylo moc velké riziko, stejně i Pláškovi jsme nedovolili hrát v posledním utkání, když si ráno na rozbruslení poranil záda.

Takže s přístupem, nasazením hráčů jste problém neměl?
Nasazení bylo obrovské, až to předčilo moje očekávání. Bylo to tím, že se hráči dali dohromady a dokázali si vytvořit skvělou partu.

Překvapilo vás něco během play-off?
Úžasná atmosféra při domácích zápasech! Chtěl bych fanouškům poděkovat, protože nám tím hrozně moc pomohli. A moc bych si přál, kdyby to takhle fungovalo i v sezóně.

S panem Votrubou budete pokračovat dál u týmu, zůstávají i Trvaj, Pucher, Dopita, Bičánek, hráči, na kterých tým převážně stojí.
Je to pro nás velmi dobré, že zůstávají tito hráči, protože je to jádro týmu a s nimi se pracuje skvěle. Ať už se to týká tréninků, komunikace v kabině, ti hráči sami vědí, co mají dělat.

A co zbytek mančaftu?
Někteří odejdou za lepším, to je v hokeji normální. Trochu se jim ale divím, protože taková parta, jako letos, tu nikdy nebyla.