Hostan aréna bude bránit nedobytnost proti Chemopetrolu

Aktuální zprávy
ČT 5. 10. 2006
Z n o j m o - Už jen tři utkání zbývají do skončení první čtvrtiny O<sub>2</sub> extraligy. Znojemští orli jako vedoucí mužstvo soutěže přivítají v pátek na svém ledě litvínovský Chemopetrol. Ten ztrácí na Znojmo pouhé dva body a dá se očekávat, že duel přinese maximální nasazení na obou stranách. Orli ještě na domácím ledě neprohráli a své území budou chtít ubránit i nadále. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Proč přijít na hokej?

Poprvé budou domácí fanoušci podporovat svůj tým jako lídra soutěže.
Nemá cenu jít v páteční podvečer pracovat na zahrádku, když za sobotu a neděli se dá udělat daleko víc práce.
V dresu Litvínova nastoupí již uzdravený Jiří Šlégr, který se v létě podrobil transplantaci ploténky.

Loni dvanáctý tým tabulky mohl díky navýšení rozpočtu během léta výrazněji posílit. Ze Zlína přišel gólman Martin Altrichter, útok by měly oživit posíly Martin Jenáček ze Vsetína, Milan Kopecký ze Slavie a František Lukeš z AHL. "Altrichter je zkušený gólman a vytvoří dvojici s Fialou, který ukázal velké možnosti. Jenáčka s Kopeckým považujeme za posily a trošku nad plán je Lukeš, jehož jsme nějakou dobu testovali, protože byl šest let v zámoří," okomentoval posily trenér Sýkora.

Z Košic se opět vrátil bek František Bombic a z Českých Budějovic juniorský útočník Jakub Černý. Severočeši měli zájem i o útočníka Kamila Piroše, který však dal přednost angažmá ve švýcarském Zugu. S týmem se od léta připravoval obránce Angel Nikolov, který dříve působil i ve Znojmě, přesto smlouvu k hostování do konce roku podepsal až během sezóny.

Brankářskou dvojici mělo tvořit duo Altrichter - Fiala, avšak právě druhý zmiňovaný se před sezónou zranil, a proto byl povolán z prvoligové Kadaně Hübl, který se po zranění Altrichtera v utkání s Libercem stal jedničkou.

foto/
≡ Snaha Petera Puchera překonat hned tři litvínovské hráče

Ve třetím kole se severočeský klub střetl s pražskou Spartou. Přesvědčivý náskok 5:1 se během třetí třetiny přeměnil na remízu 5:5, když Litvínov nakonec mohl být rád za výhru v prodloužení. „Udělali jsme chyby, za které jsme byli potrestaní. Ale to je hokej, chyby se při něm stávají. I když je pravda, že podobných zápasů jsem moc nezažil,“ hodnotil zápas kapitán Robert Reichel. Brankář Altrichter však tak mírný v hodnocení nebyl, „Normálně jsme se podělali. To se profesionálům nesmí stát.“

V předehrávce 12. kola odcestoval Litvínov na led Vítkovic, kde byl dvě třetiny lepším týmem, avšak výpadek v závěrečné části znamenal ztrátu bodů. „Od začátku jsme hráli velmi disciplinovaně a měli jsme i příležitosti na zvýšení. Domácí hráli naopak hodně nervózně, ale šťastný gól na 1:1 po teči našeho hráče jakoby je polil živou vodou. Třetí část jsme nezačali tak, jak jsme měli. V oslabení jsme pak dvakrát inkasovali,“ vyjádřil se k utkání trenér Petr Fiala.

Již od přípravy se mužstvo potýkalo s četnou marodkou, která se ovšem začíná pomalu vyprazdňovat. Do utkání s Vítkovicemi se zapojil i obránce Jiří Šlégr, který byl po operaci ploténky. Tím však v zadním řadách vznikl přetlak, který je řešen uvolňováním hráčů na hostování.

Sestava Litvínova z posledního zápasu: J. Hübl - Šlégr, Gýna, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Hranáč, L. Poživil, Morava - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Černý, Lukeš, Sklenička

Trenéři: Václav Sýkora, Petr Fiala