Hráli jsme s Vídní vyrovnaný hokej a koncovka nás stála body, uvědomuje si Marek Biro

ST 27. 12. 2017
Marek Biro se v duelu s Vídní postaral o vyrovnávací trefu na 1:1 a zajistil tak Orlům bod za prohru v prodloužení. Po zápase ale příliš spokojený nebyl. „Vídeň dnes byla k poražení. Nechci říkat, že jsme byli lepší, ale minimálně se hrál vyrovnaný hokej,“ říká v rozhovoru.

Jak hodnotíte zápas?
Já si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Splňoval všechny kritéria derby. Bylo tam nasazení i osobní souboje. Diváci byli taktéž úžasní. Dnes se nemáme za co stydět. Nehrajeme špatně, jen nedáváme góly. Problém máme taky v přesilovkách, proti takovému týmu jako Vídeň musíme nějaké využít, jinak lze těžko pomýšlet na úspěch.

V posledních čtyřech zápasech jste nastříleli jen tři branky…
Musíme se více tlačit do brány. My obránci zase musíme více střílet od modré čáry a puk musí projít. Hodně se nám totiž stává, že ty střely obránci zblokují. Když máme za třetinu šest střel, tak je to málo.

Bylo znát, že Vídeň před duelem prohrála třikrát v řadě?
Vídeň dnes byla k poražení. Nechci říkat, že jsme byli lepší, ale minimálně se hrál vyrovnaný hokej. Je to škoda, protože se mi zdálo, že nebyli tolik nebezpeční jako třeba minule. Nechci tvrdit, že byli poloviční, ale tři body se s nimi uhrát dalo, kdybychom byli efektivnější v koncovce.

Vy osobně jste dal důležitý gól dvě minuty před koncem. Jak se situace seběhla?
Před tím střídáním jsem se domluvil s Michalem Plutnarem, že si vyměníme strany, abychom mohli střílet z první. Posílal jsem mu puk na první, aby vystřelil, ale nepřihrál jsem dobře, tak mi to vrátil a já jsem okamžitě vypálil a zapadlo to do branky.

Přes sto minut Orli doma nevstřelili branku. Nebyla s přibývajícím časem cítit frustrace?
My to takhle statisticky nevnímáme. Štve nás, že nedáváme góly, ale největší chyba by byla, kdybychom na to mysleli v průběhu zápasu. To by bylo špatně.