Orli Znojmo Orli Znojmo

Hrát doma je asi pro hráče to nejlepší, co může být, myslí si Tomáš Hradecký

Hrát doma je asi pro hráče to nejlepší, co může být, myslí si Tomáš Hradecký

Znojmo - V nově tvořícím se kádru pro 1. ligu se objevila staronová tvář, jednatřicetiletý útočník Tomáš Hradecký. Znojemský rodák a odchovanec zažil ve Znojmě jak druhou ligu, tak i první a jednu sezónu si zahrál i extraligu. Poslední dva roky strávil v jihlavské Dukle a je rád, že znovu bude hájit znojemské barvy.

Po pěti sezonách znovu obléknete znojemský dres. Jaké to ve vás vzbuzuje pocity?
Určitě převládají pocity pozitivní. Přece jenom hrát doma je asi nejlepší, co může pro hráče být. Sám sice ještě nevím, co od toho očekávat. Lidi tady byli zvyklí na extraligu a ona první liga je trochu jiná. Snad se nám ale bude dařit, budeme hrát dobře, aby nás diváci nevypískali.

Ve Znojmě jste jako jediný z kádru zažil 2. ligu, 1. ligu a zahrál si i extraligu...
Pamatuju si to velice dobře, i když už to nějaký pátek je. Nejraději vzpomínám na ten začátek, na ten velký boom, to mi bylo tehdy sedmnáct let. Pak samozřejmě ty postupy do první ligy a do extraligy. Byly to pro mě nádherné roky a hlavně pro znojemské fanoušky.

foto
Tomáš Hradecký se pečlivě připravuje na novou sezónu

V sezoně 2003-04 jste byl angažován do znojemského extraligového kádru. Vypadalo to, že zůstanete i v následující sezoně, ale odešel jste do Mladé Boleslavi...
Ani to nebylo tak moje rozhodnutí, jako do toho zasáhla stávka v NHL. Byl to zrovna ten rok, kdy tady hráli Eliáš s Havlátem. V té době jsem dostal velice seriozní nabídku z Boleslavi. I když to bylo zase zpět do první ligy, zájem z Boleslavi byl velký, tak jsem jejich nabídku přijal. Tehdy tam trénoval pan Hořava a manažerem byl Petr Kaňkovský, tak jsem věděl do čeho jdu. Udělal jsem velice dobře. Ty dva roky, co jsem tam byl, byly pro mě velmi dobré.

Poté už jste hrál jen 1. ligu. Nějaká nabídka z extraligy nepřišla?
Ve Znojmě to byla zatím moje jediná extraligová sezona, ale nebyla nějak povedená, měl jsem asi jen třicet startů a můj pobyt na ledě byl tak malý, že jsem neměl moc šancí vyniknout, aby se mě někdo všiml a nějakou další nabídku dostal.

Nelákalo vás někdy vrátit se do Ameriky?
Po těch dvou sezonách, které jsem strávil v Long Beach jsem měl smlouvu i na další rok. Vrátil jsem se ale zpět, protože jsem dostal nabídku ze Znojma. Kontakty jsem sice pořád udržoval, ale postupně to ochabovalo. Po změně kursu dolaru už to pak ani nemělo význam se tam vracet.

Sledoval jste znojemský hokej?
Samozřejmě. Ať jsem se pohyboval kdekoliv, tak jsem to sledoval přes internet nebo jsem měl informace od kluků tady. Přehled jsem měl pořád velice dobrý.

Pořád chytáte ryby?
Chytám pořád, ale už zdaleka ne tak jak dříve. Jsem teď daleko víc zaneprázdněn. Mimo hokej mám ještě jiné aktivity, tak trochu podnikám. Mám na Vranově hospodu.

Jste stále svobodný, bezdětný?
Jsem svobodný, bezdětný ale zadaný.