ICEHL zná nový hrací formát, soutěž začne 17. září

ICE Hockey League
PÁ 30. 4. 2021
Mezinárodní soutěž Bet-at-home ICE Hockey League, kam se po roční přestávce vrací také Orli Znojmo, schválila nový herní formát pro sezónu 2021/22. Ta začne v pátek 17. září a bude se hrát velmi podobně jako česká extraliga.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Kluby si na videokonferenci odhlasovaly základní část s 52 koly. Orli se tedy s každým soupeřem střetnou čtyřikrát, dvakrát doma a dvakrát venku. Hracími dny zůstávají úterý, pátek a neděle. V závislosti na tom, zda se některá z účastnických zemí probojuje na hokejový turnaj pekingské olympiády, skončí základní část na konci února nebo začátku března.

Stejně jako v české extralize následně týmy na 1. - 6. místě postoupí přímo do čtvrtfinále, celky na 7. - 10. místě budou hrát předkolo play-off. Sedmý klub si bude moci zvolit, zda nastoupí proti devátému či desátému. Následná série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Poté, co z těchto sérií vzejdou zbylí účastníci čtvrtfinále, bude následovat tradiční volba soupeřů, kdy si týmy na 1. - 3. místě volí protivníky na 5. - 8. místě. Čtvrtfinále, semifinále a finále se následně bude hrát "klasicky" na čtyři vítězné duely.

Konkrétní rozpis zápasů a termíny jednotlivých kol budou specifikovány na dalších zasedáních.