Innsbruck čeká souboj znojemských gólmanů z minulé sezóny

PÁ 29. 9. 2017
Po pětidenní pauze čeká Orly náročný hokejový program na kluzištích soupeřů. V sobotu zavítají do Innsbrucku, v neděli je pak přivítá italské Bolzano. Sobotní duel startuje přesně v 19:15.
» Hvězda soupeře
Patrik Nechvátal táhne svůj nový tým v cestě za předními příčkami

Žraloci z Innsbrucku mají za sebou celkem turbulentní léto. Mužstvo totiž opustil dlouholetý kapitán Patrick Mössmer, Mario Huber, Nick Ross či Austin Smith. Výraznou obměnu zažilo i brankoviště, jelikož Andy Chiodo ukončil kariéru. Místo něj si vedení vytipovalo ex-znojemského gólmana Patrika Nechvátala, jenž se tak přidal k již tak početné české kolonii v Innsbrucku. Již od minulé sezóny totiž v klubu hrají Ondrej Šedivý a Lubomír Štach. Posledně jmenovaný se však na počátku sezóny zranil, a tak zatím nenastoupil ani do jednoho ligového zápasu.

Innsbruck posiloval zejména hráči, kteří již jsou prověření Erste Bank Eishockey ligou. Z Lublaně si vytáhl Sachu Guimonda, z Villachu dalšího kanadského obránce Jerémieho Blaina. Z útočníků pak nejvíce září Andrew Yogan, jenž si v dosavadních zápasech připsal už osm bodů.

Vstup do aktuálního ligového ročníku se soupeři povedl velmi slušně. Na druhý Linz ztrácí jen dva body, když prohrál pouze dva duely z šesti možných. Spolehnutí je zejména na ofenzívu, která se postarala už o dvaadvacet přesných zásahů, což je druhé nejlepší číslo z celé soutěže. Tím spíše, že hned dvacet z nich padlo v rovnovážném počtu hráčů na ledě.

"Třetí místo je příjemný průběžný výsledek, ale víme, že můžeme hrát ještě lépe. Dosavadní body jdou za naším skvělým gólmanem, který nás držel. Musíme ho svými výkony podpořit. Musíme prokázat, jak velmi nebezpečný tým pro soupeře jsme. Je v nás obrovský potenciál,“ vysvětluje obránce Jerémie Blain.

Znojemští hokejisté ve víkendových zápasech vybojovali čtyři body, což jim v stačí na průběžné třetí místo v tabulce. Pokud by zvládli sobotní duel, mohli by poskočit o stupínek výše těsně za Vídeň. Trenér Orlů Roman Šimíček však ví, že je venku nečeká nic jednoduchého: „Měli jsme dobrý začátek sezóny, ale to byl jen první krok. Musím pochválit našeho brankáře, který nám dává pocit bezpečí. Dva zápasy během čtyřiadvaceti hodin jsou velkou výzvou.“

Orli budou postrádat gólmana Tomáše Halásze, jenž absolvoval drobnou operaci v dolní části těla. Dlouhodobě pak chybí útočník Adam Raška a Dominik Tejnor.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 11 8 2 1 70:49

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 3. 4.
body 12 11
aktuální forma Znojmo – Záhřeb 2:3p
Znojmo - Dornbirn 5:1
Fehérvár – Znojmo 1:2
Salzburg – Innsbruck 6:3
Innsbruck – Fehérvár 4:2
Graz – Innsbruck 5:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 7 bodů (3 + 4) Andrew Yogan, 7 bodů (1 + 6)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 4 body (1 + 3) Florian Pedevilla, 3 body (0 + 3)
brankář Marek Schwarz (94,00 %) Patrik Nechvátal (92,30 %)
využití přesilovek 20,83 % 6,45 %
úspěšnost oslabení 90,91 % 74,19 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Mark Lemelin, #44 Vladimir Babic
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Lattner, Bořuta, Hanousek, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák.
Swette - Pedevilla, Wehrs, Linder, Blain, Guimond, Huber A. - Yogan, Clark, Wahl - Bishop, Spurgeon, Lammers - Mychan, Schennach, Šedivý - Schramm, Teschauer, Pauweber.