Jakub Stehlík: O ničem jiném než o Znojmě jsem neuvažoval

Rozhovory
PÁ 5. 6. 2015
Před necelými třemi roky vyhledal služeb znojemského odchovance Jakuba Stehlíka Chomutov. Za tu dobu získal zkušenosti z české extraligy i první ligy. Nyní se pětadvacetiletý bek těší na návrat do EBEL.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Tři sezóny jste působil v Chomutově a na jeho farmě v Kadani. Jak byste toto angažmá zhodnotil?
Byla to pro mě velká zkušenost. Pendloval jsem mezi Chomutovem a Kadaní, takže jsem poznal, jak to chodí v české extralize i první lize.

Co vám dalo?
Dostal jsem nový pohled na trénink, protože jsme měli jako kondičního trenéra bývalého zápasníka. Cvičili jsme jiné cviky na koordinaci než tady ve Znojmě. Chodil jsem i na skatemill (bruslařský trenažér - pozn. redakce). Bylo tam skvělé zázemí, takže jsem toho využíval.

Vyzkoušel jste si tedy tři soutěže - EBEL, extraligu a první ligu. Která vám sedí nejvíce?
Řekl bych, že je pro mě nejlepší EBEL. Extraliga je více technická, hráči jsou na tom v tomto směru lépe. Rádi drží puk. V EBEL se hraje nahoru dolů a podle mě je to atraktivnější i pro diváka.

Jakub Stehlík

• odchovanec znojemského hokeje
  • mistr české juniorské extraligy z roku 2011
  • v roce 2013 odešel do Chomutova
  • působil i v prvoligové Kadani
  • v loňské sezóně pomohl Pirátům k návratu do extraligy

Když jste byl v Chomutově, přemýšlel jste o návratu do Znojma?
Ano, předminulá sezóna se mi příliš nevydařila. Hledal jsem si jiné angažmá, ale Chomutov mě nechtěl pustit. Teď mi skončila smlouva, tak jsem se domluvil se Znojmem, jestli bych mohl jít zpátky a klaplo to.

Měl jste i jiné nabídky?
O ničem jiném jsem neuvažoval. Znojmo byla první volba.

Sledoval jste výsledky Orlů, když jste byl pryč?
Ano, koukal jsem se na to téměř denně a fandil jsem jim. V Kadani jsem hrál navíc s Danielem Opalkem, taky bývalým Znojmákem, takže jsme se o tom spolu bavili.

Letní příprava je v plném proudu...
Je celkem dlouhá (smích). Nejhorší je ten začátek, než si na to zvyknete. Je to ale lepší a lepší. Teď se do toho zařadily i nějaké hry, takže je to pro nás atraktivnější.

Čeká vás náročné léto, co se přípravných zápasů týče. Na jakého soupeře se těšíte nejvíc?
Díval jsem se na to, no (úsměv). Zajímavý bude jistě český mistr z Litvínova. To bude kvalitní utkání, i když tam docela dost kluků odešlo. Osobně se ale nejvíc těším na Chabarovsk. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat.