Jan Lattner: Góly jsem dával skoro do prázdné branky

Rozhovory
ST 21. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Orli mají za sebou trojici soupeřů z EBEL a prozatím se jim podařilo ukořistit v každém zápase alespoň jeden bod. V neděli se na znojemském zimním stadionu proháněl rakouský klub Vienna Capitals, který znojemským fanouškům přinesl nevšední podívanou a hru plnou zvratů. „Vídeň měla určitě kvalitní mužstvo a v neděli se to ukázalo,“ zhodnotil zápas znojemský útočník Jan Lattner.

Druhý domácí zápas byl pro Znojmo poněkud méně úspěšnější, než předchozí duel s Lincem. Vídeň nastoupila ve velmi rychlém tempu a brzy si zajistila gólové vedení. Již v průběhu druhé třetiny bylo skóre velmi nevyrovnané a Jihomoravané ztráceli na Vídeň tři góly. Znojmu chybělo spíše kvalitní zakončení, než štěstěna. „Štěstím to určitě nebylo, myslím, že štěstí jsme měli v předchozích zápasech dost,“ zmínil Jan Lattner.

⇒  Jan Lattner

Přesto se ale Znojmo dokázalo opět vrátit zpět do hry a zvrátit nepříznivý stav utkání. „Góly, co jsem dával, vznikly především z dobře připravených akcí Petra Kanka a Martina Podešvy. Střílel jsem skoro do prázdné branky,“ popsal svoje gólové situace jihomoravský útočník Jan Lattner. „Nic těžkého na tom nebylo,“ dodal autor dvou gólů s úsměvem.

Orlům se přeci jen podařilo zabojovat a zápas dokázali prodloužit až do samostatných nájezdů. „Prohrávali jsme, ale na nohy nás postavila pětiminutová přesilovka. Nicméně zápas bych moc vyrovnaně neviděl, Vídeň je velmi kvalitní,“ sdělil po zápase hlavní trenér mužstva Karel Soudek.

Znojmu se střílení v samostatných nájezdech nevydařilo ani na jeden pokus, avšak Vídeň dokázala uspět. „Neproměněné nájezdy jsou samozřejmě chyba, ale během zápasu se také musí sledovat chyby obránců a neproměněné šance střelců.“ zhodnotil nájezdy kouč jihomoravských hokejistů. „Pro mladé hokejisty byl tento zápas určitě obrovskou zkušeností k nezaplacení.“