Jan Lattner: Věřím, že nám zahraniční hráči pomůžou zpátky do play-off

Rozhovory
NE 22. 7. 2018
Jan Lattner patří v letošní sezóně k nejzkušenějším hráčům v týmu a chystá se již na osmou sezónu v mezinárodní soutěži EBEL. V rozhovoru se rozpovídal o přípravě i o zahraničních akvizicích.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Letní přípravu měli stejně jako vloni na starost kondiční trenéři. Byla v něčem jiná oproti minulé sezóně?
Příprava byla zaměřená na trochu jiné věci než třeba vloni. Letos se šlo hodně do síly, abychom byli pořádně připravení. Dělali jsme hodně cviky s těžkou váhou jako třeba bench press. Mně osobně to vyhovuje. Celkově z hlediska týmu jsme hodně makali, takže sílu máme. Teď je už jen potřeba na to navázat na ledě a prodat to v sezóně. Trenéři měli suchou přípravu skvěle propracovanou a naplánovanou, teď už je to na nás hráčích.

Trenéři, kteří řídí letní suchou přípravu, připravují i týmy v rámci jiných sportů. Je podle vás dobrá cesta svěřit silovou a kondiční část přípravy trenérům z oboru?
Naši kondiční trenéři nás připravují už druhým rokem a letos měli všechno propracované ještě více než vloni, kdy nás měli na starost poprvé. Trenéři sami říkali, že jsme se v té silové části oproti loňsku hodně zlepšili. Pro nás je dobré, že mají na starost třeba i americký fotbal a další, takže nejsou v trénování týmových sportů žádní nováčci a vědí, jak s námi pracovat, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků.

Za tři týdny vás čeká první přípravný zápas. Jste spokojený se soupeři?
Pro nás je jedině dobře, že hrajeme s velmi kvalitními soupeři a můžeme se před ligou dobře rozehrát. Abych ale řekl pravdu, hlavně se všichni těšíme na led, protože ta suchá příprava už byla dlouhá a půjde o příjemné oživení.

Začátkem srpna se k týmu připojí i zahraniční akvizice, kterých je letos více než v předchozích sezónách…
Lidi se mě hodně ptají na názor, jestli je lepší cesta domácích hráčů, nebo těch zahraničních. Problém je ale v tom, že kvalitní čeští hráči stojí ohromné peníze. Podle statistik ti zahraniční hráči vypadají neméně kvalitně a doufám, že nám pomůžou k co nejlepšímu výsledku. Myslím si, že do týmu zapadnou. To je vlastně i práce nás starších, abychom je začlenili mezi sebe. Věřím, že se vrátíme zpátky do play-off, protože tam patříme.