Jan Lattner a Ondřej Fiala se shodují: tělo si ještě na dřinu nezvyklo

Rozhovory
PO 19. 5. 2014
Letní příprava znojemských hokejistů na novou sezónu EBEL je v plném proudu. Na trénincích nechybí ani dvojice útočníků Jan Lattner - Ondřej Fiala, kteří si minulý víkend zpestřili návštěvou Modelbraní v DDM Znojmo.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

O víkendu jste se zúčastnili Modelbraní. Jak akci hodnotíte?
Ondřej Fiala: Škoda počasí. Nebýt deště a chladu, tak mohlo dorazit daleko víc lidí. Kdyby bylo tepleji, bylo by to lepší, ale i tak jsme si to užili.

Už se těšíte na novou sezónu?
Jan Lattner: Samozřejmě. Který hokejista by se netěšil? Už aby začaly nejen mistrovské zápasy, ale i příprava. Snad suchá příprava uteče rychle. Těším se na led.

Jak tedy probíhá suchá příprava?
Ondřej Fiala: Nejdřív to bolí, potom si člověk zvykne. Zatím si ale tělo nezvyklo, mám takové smíšené pocity. Chce to ještě nějaký čas.
Jan Lattner: Snad už to všechno přestane brzo bolet. Vyhlížím hlavně volno, které budeme mít po letní přípravě.

Sledujete mistrovství světa?
Jan Lattner: Ano, když je čas, tak některé zápasy sleduji. Trošku se popichujeme ohledně rivality Česko – Slovensko. Rozebírali jsme hlavně utkání Slováků proti Francouzům.
Ondřej Fiala: Občas s kluky v šatně koukáme na zápasy. Mluvíme hlavně o slovenských úspěších a neúspěších (smích).

Co jste dělali po sezóně ve volnu před letní přípravou?
Jan Lattner: Osobně jsem toho volna moc neměl, ale to minimum, které mi zbylo, jsem využil k relaxaci a odpočinku od hokeje. Celý rok se na hokej myslet nedá, ať jej máte rád sebevíc. Čtrnáct dní jsem byl, dá se říct, vypnutý, na hokej jsem nemyslel.
Ondřej Fiala: Přesně tak, hlavně jsem dal odpočinout tělu. Doufám, že ještě poletím na dovolenou po letní přípravě.

Setkali jste se už s novými posilami? Jak je hodnotíte?
Ondřej Fiala: Pár kluků už je v šatně, už s námi trénují. Teď přijde do kabiny ještě David Hruška, takže nás bude zase víc. Kuba Grof se připravuje individuálně, Martin Bača také. Jinak už se s kluky dáváme dohromady, zatím je to v pohodě. Uvidíme, jak to bude probíhat na ledě.
Jan Lattner: V pozdější fázi letní přípravy jedeme na týden do hor, kde podstoupíme náročný trénink. Tam už budeme jako celý tým, tam se všichni setkáme.