Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Jan Platil opouští kabinu Orlů a míří do finského Tampere!

Jan Platil opouští kabinu Orlů a míří do finského Tampere!

Znojmo - Jan Platil, jenž přišel do Znojma těsně před začátkem sezóny Erste Bank Eishockey ligy, se dohodl s klubem a po dvou měsících odchází do finského týmu Tappara Tampere. Obránce s reprezentačními zkušenostmi odehrál na jihu Moravy deset zápasu, přičemž nasbíral tři kanadské body.

„Jen to potvrzuje, jak je EBEL kvalitní a sledovanou soutěží, když po našem hráči sáhl klub, jakým je Tampere. Pokud by Znojmo hrálo 1. ligu, těžko by se něco takového povedlo,“ řekl hlavní trenér znojemského týmu Martin Stloukal.

foto
⇒  Jan PLatil (1 + 2) míří do Finska

„Začíná se ukazovat, že jsme se vydali správnou cestou. Náš tým je v zahraničí velice sledován a s takovými věcmi musíme do budoucna počítat. Je to i určitá forma motivace pro ostatní hráče, jak současné tak budoucí, se vydat touto cestou. Honzovi Platilovi děkujeme za pomoc v těžkých utkáních a přejeme hodně štěstí v jeho novém působišti,“ nechal se slyšet Stanislav Hahn, jednatel klubu.

Jan Platil již opustil znojemský tým a odcestoval na sever. Do pátečního duelu v Linci tedy nezasáhne.

Vedení znojemského klubu nyní intenzivně pracuje na získání adekvátní náhrady do obrané řady. „Jednání probíhají, máme několik typů, ale zatím nemůžeme prozradit konkrétní jména. Fanoušky budeme o všem podstatném informovat na našem webu,“ doplnil Stanislav Hahn.